H2O kręci film o przyjaźni, chociaż z podtekstem

H2O kręci film o przyjaźni, chociaż z podtekstemNiezależna Grupa Filmowa H2O z Rogoźna, jest w trakcie zdjęć do pełnometrażowego filmu “Urodziny”, reżyserem jest oczywiście Wiesław Zieliński. W minionym miesiącu nakręcono już część materiału filmowego w Gorzowie. Pod koniec kwietnia zdjęcia do filmu rozpoczną się w Rogoźnie.

Serwis stopklatka.pl określił ten film jako “lesbijski romans” – Wiesław Zieliński określa go jednak jako film “o przyjaźni, chociaż z podtekstem”. Jest to historia Anny, samotnej dyrektor teatru. Odrzuca ona kolejnych adoratorów, trzymając ich na dystans. W jej życiu najważniejsza jest praca, którą wypełnia sobie życie. Okazyjny seks z Karolem aktorem teatru nie wypełnia jednak pustki jaka panuje w jej życiu po za pracą. Treść filmu wypełnia dodatkowo odgrywana w teatrze Anny sztuka. Ostatni tydzień przed premierą to gorączkowe przygotowania, wzrastające napięcie.

Anna zatrudnia jako pomoc domową - Emilię, niemą wychowankę domu dziecka. Dziewczyna jest zapatrzona w Annę. Kobiety powoli nawiązują kontakt i poznają się nawzajem. Anna szukając swojej tożsamości i głębokiej więzi drażni Emilię prowokacyjnym seksem wywołując w dziewczynie ogromne emocje w wyniku których... .

Film określany jako “kameralny thriller psychologiczny” jest pierwszą tak dużą niezależną produkcją grupy H20. Głównymi odtwórcami ról są: Marzena Wieczorek, Diana Jachimowicz, Tomasz Sobczak, Katarzyna Chorzępa, Marzena Więcek, Kamila Ściborek.  Reżyserem filmu jest wspomniany wcześniej Wiesław Zieliński oraz Tomek Sobczak.

W Gorzowie jako statyści wystąpiły dzieci z gorzowskiego kółka teatralnego oraz policjanci z gorzowskiej komendy.

Jak będzie w Rogoźnie? Zobaczymy już niedługo ... a premiera filmu przewidziana jest na jesień 2014 roku.

Kolejnym mocnym akcentem filmu jest zapowiedź iż autorem muzyki będzie Adam Bieranowski.

Niezależna Grupa Filmowa H2O posiada na swoim koncie kilka krótkometrażowych produkcji. Ich film "Klatka 44" w całości zrealizowany przez dwie osoby (D.Jachimowicz / W.Zieliński) otrzymał w Słowenii aż 2 nagrody : Nagroda Główna - Złoty Medal Światowej Unii Kina Niezależnego UNICA oraz Nagrodę Specjalną Jury za Najlepszy Film Autorski - 13 Międzynarodowego Festiwalu Filmu Niekomercyjnego TOTI 2013 - Maribor - Słowenia .

Komentarze  

-1 #1 ludek 2014-04-01 01:39
A podobno w tej dziurze nic się nie dzieje
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież