Tuwimowskie Rymy w obornickiej Bibliotece

18. października w Biliotece Publicznej w Obornikach odbył się wieczór poetycko-muzyczny "Tuwimowskie Rymy". Spotkanie zapoczątkowało nowy cykl pt. "Bliżej poezji".

Rok 2013 Rokiem Tuwimowskim

Zgodnie z uchwałą Sejmu z grudnia 2012r. nazwano rok 2013 Rokiem Tuwimowskim. W całej Polsce odbywają się liczne wieczory, spotkania i wykłady poświęcone temu poecie. Przypominamy, że Julian Tuwim żył w latach 1894r.-1953. Urodzony w Łodzi artysta był m.in. współzałożycielem kabaretu literackiego "Pod Picadorem" i grupy poetyckiej "Skamander".  Znany jest jako autor tekstów kabaretowych oraz rewiowych. Tworzył także m.in. teksty polityczne. Doskonale znane są wszystkim jego wiersze dla dzieci takie, jak: Lokomotywa, Ptasie radio, Pan Hilary, Słoń Trąbalski czy Bambo.

Wieczór poetycko-muzyczny "Tuwimowskie Rymy"

Biblioteka Publiczna w Obornikach jest częstym organizatorem spotkań z poezją. Wieczór poetycko-muzyczny "Tuwimowskie Rymy" doskonale w ten scenariusz się wtapia. Występ z 18 października zapoczątkowało nowy cykl zatytułowany "Bliżej poezji". Jego autorem byli członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec.

Kolejny wieczór poetycko-muzyczny

Na kolejny wieczór poetycko-muzyczny zapraszamy w listopadzie. Spotkanie zatytułowane będzie "Ojczyźnie - słowa i pieśni". Wyjątkowo odbędzie się ono w kościele pw. św. Krzyża w Obornikach zaraz po mszy św. Na poetycki wieczór zapraszamy 9. listopada.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież