Film Oferta Weroniki wyróżniony!!!

Film Oferta Weroniki wyróżniony!!! - kadr z filmuFilm Oferta Weroniki reż.Wiesław Zieliński zajął II miejsce na jubileuszowym XX Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych "Publicystyka 2013" Kedzierzyn-Koźle. TO kolejny sukces rogozińskiej grupy H2O

W trakcie festiwalu zaprezentowano 50 produkcji filmowych z sześciu krajów. Oceniano je w dwóch kategoriach – etiudy studenckie oraz filmy niezależne.

Jury w składzie: dr Said Manafi – irański reżyser i operator filmów dokumentalnych, dr Piotr Zawojski – adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, Stanisław Puls – członek Światowej Unii Filmu Niezależnego UNICA, Witold Kon – przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz Tomasz Drozdowicz – reżyser filmowy i telewizyjny, było jednogłośne.

Grand Prix za film niezależny otrzymał Serhat Karaaslan z Turcji za obraz „Bisiklet”.

„Potencjalne problemy dozorcy Mariana” - animacja Tomasza Pawlaka otrzymała pierwsze miejsce. Drugie trafiło do Wiesława Zielińskiego za film „Oferta Weroniki”. Trzecią pozycję zajął obraz „Fażkm” Marcina Fręca.

Kategorię etiud studenckich zdominowali twórcy zagraniczni. Grand Prix festiwalu otrzymał obraz „Aquel no era yo” Estebana Crespo z Hiszpanii.

Pierwsza nagroda trafiła do China Tangsakalsathaporna ze Stanów Zjednoczonych za film „The Sweetshop”. Drugie miejsce otrzymała produkcja pt. „La tana” Martina Costy, a trzecie „Luminaris” Juana Pablo Zaramella. Oba filmy są hiszpańskie. W końcu wyróżnienie trafiło w ręce polskiego twórcy, a była nim Julita Pasikowska. Doceniono jej „Cienie przeszłości”.

Serdecznie gratulujemy Wiesławowi Zielińskiemu i wszytkim osobom związanym z produkcją filmu, warto zaważyć, że Rogozińska grupa regularnie zdobywa nagrody na festiwalach filmowych. Obraz wzmocniony jest doskonałą muzyką Adama Bieranowskiego. Rogoźno ma kim się szczycić.

Osób, które pracowały przy realizacji filmu Oferta Weroniki to:

Główne role aktorskie : Kamila Ścibiorek, Katarzyna Chorzępa i Paweł Peterman.
Muzyka: Adam Bieranowski.
Głosów użyczyli : Ewelina Przybyła oraz Łukasz Wójcik.
Tłumaczenie tekstu : Inna Woźniak (Melnyk).
Grafika : Waldemar Grabiński.
Inne osoby, które pomogły w realizacji : Diana Jachimowicz, Karolina Kluzek, Grzegorz Adamski, Sonia Myślińska, Klub Cztery Struny świata, Rogozińskie Centrum Kultury oraz znakomita aktorka Marzena Więcek.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież