Zebranie sprawozdawcze Chóru ECHO

Chór ECHO, fot. UM RogoźnoPodczas zebrania, które odbyło się w sobotę 18 lutego w stołówce ZS im. H. Cegielskiego, działający przy RCK Chór Mieszany „Echo” podsumował swoją pracę w minionym roku. Słuchając sprawozdania przedstawionego przez sekretarz Kazimierę Kościółek, trzeba było uznać, że rok 2011 był dla chórzystów na czele z dyrygentem Józefem Zarębskim bardzo pracowity.

Poza ciężką całoroczną pracą, jaką jest nauka pieśni opracowanych na wiele głosów, zespół wystawił aż 46 koncertów o tematyce patriotycznej, ludowej i religijnej, a także połączone z inscenizacją obrzędy dożynkowe. Pracę chórzystów, w tym podejmowanie wszystkich propozycji koncertowych, docenili obecni na zebraniu samorządowcy, wśród których byli przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Hinz i Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus z zastępcą Krzysztofem Ostrowskim. Swojej sympatii dla działań zespołu nie kryli również dyrektor RCK Piotr Szturmiński i liczni przyjaciele chóru „Echo”.

 

Gdy część oficjalna dobiegła końca członkowie zespołu i zaproszeni goście spędzili czas w miłej atmosferze, przy wspólnej kolacji i kawie, wspominając minione lata oraz snując zamierzenia na przyszłość. Wśród zamierzeń tych na pierwszy plan wysuwa się przygotowanie koncertu z okazji przypadającej w bieżącym roku 110 rocznicy powstania pierwszego oficjalnego zespołu śpiewaczego w Rogoźnie.

 

źródło UM Rogoźno, red.Błażej Cisowski

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież