fbpx

Michał Zieliński poprowadzi PiS w wyborach samorządowych w powiecie obornickim

Michal Zielinski

Decyzją Tomasza Ławniczaka – Posła na Sejm RP a zarazem przewodniczącego Wielkopolskiego Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego Michał Zieliński powołany został na Wyborczego Pełnomocnika Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w powiecie obornickim.

Oznacza to, że na barkach przewodniczącego obornickiego PiS a zarazem wiceprezesa okręgu pilskiego tej partii spoczywać będzie ciężar przygotowania lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości do wyborów na Burmistrzów Obornik i Rogoźna, Wójta Ryczywołu oraz do Rad Miejskich w Obornikach, Rogoźnie Rady Gminy w Ryczywole, Rady Powiatu Obornickiego i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W marcu bieżącego roku Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powołał 17 Przewodniczących Wojewódzkich Zespołów Samorządowych. W skład Zespołów wchodzą, oprócz przewodniczącego, koordynatorzy okręgowi oraz przewodniczący zarządów powiatowych PiS lub komitetów powiatowych z terenu województwa.

Do kompetencji Zespołów należy m.in. stworzenie wojewódzkich programów PiS (do 30 listopada 2017 r.), zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na radnych oraz opiniowanie kandydatów w wyborach do sejmików województw i ustalanie kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz do rad powiatów, miast i gmin z danego terenu.

Prezes Kaczyński zobowiązał pozostałych parlamentarzystów PiS i ministrów - członków partii do aktywnego uczestnictwa w pracach Zespołów.