Wielkopolskie listy Nowoczesnej zarejestrowane

nowoczesna1

We wszystkich czterech wielkopolskich okręgach Nowoczesna zarejestrowała listy do Sejmu. Ma też 4 kandydatów do Senatu RP z Wielkopolski.

- Na listach KW Nowoczesna w wielkopolskich okręgach są nie tylko przedsiębiorcy. Choć o większości naszych kandydatów można powiedzieć, że to ludzie przedsiębiorczy, bo sami osiągnęli to z czego dziś są dumni. Nikt w kategorię zawód na kartach zgłoszenia kandydata nie napisał „parlamentarzysta”. Są lekarze, społecznicy, prawnicy, ekonomiści i nauczyciele oraz wiele innych wartościowych osób - mówi Paweł Marciniak szef wielkopolskiego sztabu wyborczego Nowoczesnej.

Liderem listy w okręgu kalisko-leszczyńskim, a więc 36-tym, jest sekretarz generalny Nowoczesnej – politolog Adam Szłapka. W okręgu 37, konińsko-gnieźnieńskim, jedynką jest ekonomistka z Gniezna Paulina Hennig-Kloska. W okręgu 38, czyli pilskim, inżynier budowlany z Obornik Bartosz Adaszewski. W okręgu poznańskim, czyli 39-tym, liderką jest członkini Zarządu Nowoczesnej Joanna Schmidt, ekonomistka z Poznania.

Pełna lista kandydatów do Sejmu z list KW Nowoczesna Ryszarda Petru na stronie PKW:
http://parlament2015.pkw.gov.pl/344_sejm

Kandydatami do Senatu RP zgłoszonymi przez KW Nowoczesna są:

  • z okręgu 90 (powiat poznański) Katarzyna Kierzek Koperska
  • z okręgu 92 (Gniezno) Jarosław Kłosiński 
  • z okręgu 93 (Konin) Marek Sawicki
  • z okręgu 96 (Kalisz) Barbara Wrzesińska

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież