fbpx

NowoczesnaPL w Wielkopolsce

nowoczesnapl

Nowy gracz na scenie politycznej powoli kończy przygotowywania swoich list kandydatów do jesiennych wyborów parlamentarnych. 

- Setki osób zgłosiło się do nas od czerwcowego kongresu Nowoczesnej w Poznaniu. Wszystkich łączy jedno, chcą działać na rzecz Wielkopolski  – mówi koordynator Nowoczesnej na Wielkopolskę Łukasz Goździor. - To ludzie dla których polityka nie jest jedynym sposobem na życie. Oni  chcą się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem – dodaje Łukasz Goździor.

- Lista kandydatów do parlamentu w okręgu pilskim to szeroki przekrój ludzi. To przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów, prawnicy i pedagodzy. Znalazły się na niej osoby zarówno doświadczone jak i z młodszego pokolenia. Są wśród kandydaci znani ze swojej działalności społecznej i tacy, którzy z Nowoczesną chcą zacząć zmieniać kraj. Zmiany te w wymiarze okręgu pilskiego to przede wszystkim wsparcie przedsiębiorczości, dalszy rozwój ośrodków szkolnictwa i nauki ale także aktywizacja gospodarcza lokalnych społeczności i zapewnienie im zrównoważonego dostępu do instytucji edukacji i kultury. Poprawa warunków i wzrost zatrudnienia nie będą dalszej perspektywie możliwe bez rozwoju infrastruktury komunikacyjnej oraz zatrzymania odpływu młodych ludzi przez stworzenie im warunków do zdobywania wiedzy i dostępu do kultury – podkreśla koordynator okręgu pilskiego Nowoczesnej Paweł Grzęda. 

W obecnej chwili nie mamy jeszcze informacji czy z list Nowoczesnej PL będą startowały osoby z naszego powiatu.