Senator J.F.Libicki: Szukam dziury w amerykańskim sukcesie Andrzeja Dudy

Dopełnieniem tych umów byłyby poważne inwestycje amerykańskiego biznesu. To by był dodatkowy bodziec także do większej aktywności wojskowej Amerykanów w Polsce. A na razie tego zaangażowania biznesowego nie widzę. Wiem jednak, że wychodzi to trochę na szukanie dziury w całym tym niewątpliwym sukcesie.

 

Stało się. Wczoraj ostatecznie potwierdzono, że Stany Zjednoczone zwiększą swoją obecność wojskową w Polsce. Trzeba być sprawiedliwym i powiedzieć, że jest to niewątpliwy sukces. Każde zwiększenie wojskowej obecności USA w Polsce zwiększa polskie bezpieczeństwo. Tak więc możemy powiedzieć, że zarówno Andrzej Duda jaki polski rząd wczoraj je zwiększyli. To jest sukces Andrzeja Dubi tego rządu. A teraz kilka refleksji.

 

Po pierwsze. Jak rozumiem obecność wojsk amerykańskich w Polsce wzrośnie o 1000 żołnierzy. Szczerze mówiąc, po tylu głośnych zapowiedziach, wydaje mi się to trochę mało. Lepszy rydz niż nic. Ale nie jestem wojskowym - może to tak wcale mało nie jest?

 

Po drugie. Niewątpliwie informacja, że będziemy dysponować najnowocześniejszymi samolotami wojskowymi jest informacją dobrą. I tutaj tych wątpliwości – tak jak powyżej - nie mam.

 

Po trzecie: Kwestia budowy infrastruktury i magazynów broni. Nie znam się na tym zupełnie, ale zakładam że współcześnie ma to duże znaczenie także dla naszego bezpieczeństwa. I że tutaj jest pełen polski sukces.

 

Wreszcie po czwarte. Wierzę w siłę międzynarodowych umów wojskowym. Ale najbardziej wierzę w siłę interesów, w tym biznesowych. I dlatego uważam, że dopełnieniem tych umów byłyby poważne inwestycje amerykańskiego biznesu. To by był dodatkowy bodziec także do większej aktywności wojskowej Amerykanów w Polsce. A na razie tego zaangażowania biznesowego nie widzę. Wiem jednak, że wychodzi to trochę na szukanie dziury w całym tym niewątpliwym sukcesie.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież