Przejdź do głównej treści

Statystyki komunikacji miejskiej za rok 2013

| Łukasz | Lokalne

Już ponad 2 lata mieszkańcy gminy Oborniki korzystają z komunikacji miejskiej, a od sierpnia 2013 także rogoźnianie. Ile osób skorzystało z tej formy podróżowania w ubiegłym roku?

Komunikacja miejska ruszyła 2 listopada 2011r. Z ogromną dozą niepewności szybko zjednała jednak sobie wielu sympatyków. Na tyle umocniła swoją rolę w życiu oborniczan, że zapragnęli jej także sąsiedni włodarze. Gminy Ryczywół nie było i nie stać na takie przedsięwzięcie, ale za to Rogoźno już tak. Tym sposobem 1 sieprnia 2013r. ruszyły busy na trasę Rogoźno-Oborniki-Rogoźno.

W okresie 12 miesięcy sprzedano 228 877 sztuk biletów. Ich wartość wyniosła 505 961 zł. Poniżej przedstawiamy dokładne dane miesięczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już dziś można stwierdzić, że wejście na rynek prywatnego przewoźnika w postaci firmy EUROBUS wpłynie na te statystyki. Widoczne jest to na odcinku Oborniki - Wargowo/Świerkówki. Osoby mieszkające wzdłuż DK11 coraz chętniej wybierają nowego przewoźnika, który jeździ częściej i każdego dnia. Zauważył to już Urząd Miejski w Obornikach, który przymierza się do wprowadzenia korekt w rozkładach jazdy oraz samych tras. Te najprawdopodobniej wejdą w życie z dniem 1 marca.

Przypominamy o mozliwości zgłaszania swoich uwag i propozycji zmian w funkcjonowaniu obornickiej komunikacji.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.