Przejdź do głównej treści

Otwarto wystawę multimedialną w Obornikach

| Łukasz | Lokalne

W piątek 13 grudnia o godz. 18:00 otwarto wystawę poświęconą Powstaniu Wielkopolskiemu. Jest ona częścią obchodów 95. rocznicy wybuchu insurekcji.

Przez ostatnie tygodnie Biblioteka Publiczna w Obornikach przechodział nietypowy remont. W głównym hallu znajdowało się wiele desek, palet, cegieł i innego rodzaju przedmiotów. Wszystko to posłużyło pomysłodawcom projektu do zbudowania wystawy poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu.

Realizacją projektu zajęły się 3 osoby: Zbigniew Adamczewski, Mateusz Klepka i Krzysztof Nowacki. Ten ostatni podczas wczorajszego otwarcia mówił o rodzącym sie pomyśle już rok temu. To co w chwili obecnej można zobaczyć w Bibliotece to efekt ciągle dokonywujących się zmian aż do ostatniego dnia.

Sposób przygotowania wystawy i nakład pracy budzi ogromny szacunek. Warto wybrać się do Biblioteki. Wystawa czynna jest w godzinach pracy Biblioteki, czyli w dni robocze od 9 do 18, a w soboty od 9 do 13. Ekspozycja będzie dostępna do końca stycznia 2014r.

Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.