Przejdź do głównej treści

Przypominamy: jutro do Obornik przyjeżdża Prezydent RP

| Łukasz | Lokalne

Jutro o godz. 13:30 w Zespole Szkół im. UNICEF z przedstawicielami lokalnej społeczności i samorządu spotka się Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Pan Prezydent o godz. 11:00 weźmie udział w Poznańskiej Inauguracji Roku Akademickiego. Uroczystość ta będzie miała miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Następnie przejedzie do Obornik, gdzie najpierw spotka się z reprezentacjami lokalnej społeczności i samorządu, a o 14:00 spotka się z mieszkańcami regionu przed budynkiem Zespołu Szkół.

O 15:20 Prezydent będzie uczestnikiem Gali Jubileuszowej z okazji 100-lecia Portu Lotniczego Ławica w Poznaniu.

Choć będzie to krótki pobyt w Obornikach najważniejszej osoby w naszym państwie to warto wybrać się na spotkanie z Panem Prezydentem. Kierowcy mogą napotkać się w godzinach wizyty na drobne utrudnienia w ruchu. Szczególnie w obrębie Osiedla Leśnego.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.