Przejdź do głównej treści

W sobotę odbyły się w Ryczywole Mikołajki

| Łukasz | Lokalne
W sobotę odbyły się w Ryczywole Mikołajki - fot. ryczywol.pl

Mikołajki w Ryczywole przyciągnęły tłumy mieszkańców oraz odwiedzających, tworząc niezapomnianą atmosferę świątecznego ciepła i radości. Na rynku stanęły liczne stoiska, na których można było znaleźć różnorodne rękodzieło, od ozdób choinkowych po unikatowe prezenty a także smakołyki, takie jak pierniki czy barszcz z krokietem.

Wydarzenie oferowało wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych, gdzie tworzyły własne ozdoby świąteczne, a także spotkać Świętego Mikołaja, który wręczał upominki. Dorośli natomiast cieszyli się śpiewem artystów, którzy wykonywali znane kolędy oraz wystawami rękodzieła artystycznego. Na jarmarku odbywały się również liczne konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

Atmosfera była pełna świątecznego klimatu – wszędzie rozbrzmiewała muzyka, a stoiska przyciągały swoją różnorodnością. Była to doskonała okazja, by wspólnie spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów, a także zbliżyć się do lokalnych tradycji i kultury.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i organizatorów, Mikołajki w Ryczywole stały się nie tylko wydarzeniem handlowym, ale także ważnym punktem na mapie lokalnych tradycji świątecznych, integrując społeczność i wprowadzając wszystkich w magiczny nastrój nadchodzących Świąt.

Gmina Ryczywół składa serdeczne podziękowania dla wspaniałych artystów:
przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej w Ryczywole, Obornickiej Orkiestry Dętej, Sandry Kamińskiej, Joanny Zaborowskiej, Karoliny Steinke oraz dla Zespołu ,,Ryczywolanie'' pod przewodnictwem Macieja Galińskiego.

Źródło,foto: ryczywol.pl

Jarosław Łatka zrezygnował z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie. 
W Obornikach powstała Spółdzielnia Energetyczna Oborniki. To wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz dwóch firm z Poznania – Dathause Sp. z o.o. i Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o.
200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…