Przejdź do głównej treści

Święto Niepodległości w powiecie obornickim

| Marcin | Lokalne

Najważniejsze święto państwowe w naszym kraju będzie celebrowane we wszystkich trzech gminach naszego powiatu. Zachęcamy do wspólnego manifestowania przywiązania do Polski!

Program obchodów w poszczególnych gminach:

Oborniki

9:30 Biegi szkolne – Rynek

11:11 – Bieg Niepodległości – Rynek (szczegóły tu->)

15:00 – Msza Święta za Ojczyznę – Kościół Farny

16:00 – przemarsz z Rynku pod obelisk Ignacego Jana Paderewskiego

Rogoźno

9:20 – Zbiórka uczestników przemarszu na Planu Karola Marcinkowskiego

9:40 – Przemarsz do Kościoła Św. Wita

10:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny

11:00 – Oficjalne obchody przy pomniku Powstańców Wielkopolskich (Plac Powstańców Wielkopolskich) Występy artystyczne.

Ryczywół

9:30 – Zbiórka delegacji przy kościele w Ryczywole

10:00 – Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny

11:00 – Przemarsz delegacji na Plac 1 Maja

11:15 – Złożenie wiązanek pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe

 

 

Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.