Przejdź do głównej treści

W Piotrowie poświęcili nowy krzyż

| Łukasz | Lokalne

Ks. proboszcz parafii Połajewo Henryk Mucha dokonał poświęcenia nowego krzyża w miejscowości Piotrowo.

W dniu 20 października 2024 r. mieszkańcy Piotrowa uczestniczyli w uroczystości poświęcenia nowego krzyża, który znajduje się w lesie przy drodze prowadzonej do Państwa Gumnych.

Poświęcenia dokonał ks. proboszcz parafii Połajewo Henryk Mucha. Fundatorem nowego krzyża są Państwo Maria i Dariusz Gumni zajmujący się od lat tym miejscem. Po uroczystym poświęceniu wszyscy zebrani spotkali się w świetlicy wiejskiej na słodkim poczęstunku przy kawie.

Źródło: Gmina Ryczywół, foto: Sołectwo Piotrowo

Zniknęły stare garaże, a na placu przy ul. Kowanowskiej widać już sprzęt drogowców. Powstaje łącznik z rondem na DK11 – inwestycja, która całkowicie zmieni sposób wjazdu i wyjazdu z tej części Obornik. Po nowemu pojedziemy już w listopadzie!?
Rogoźno rozstrzygnęło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego „Działamy dla Mieszkańców” na 2026 rok. Mieszkańcy wybrali dwa projekty – jeden miejski i jeden wiejski. Choć frekwencja nie zachwyca, samo przeprowadzenie procedury to ważny krok w kierunku większej partycypacji społecznej.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach zostało uhonorowane Polską Nagrodą Innowacyjności 2025 podczas XII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznano za działania w obszarze innowacji technologicznych i ochrony środowiska.
Gmina Oborniki przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy.
4319 głosów, zero nieważnych i bardzo konkretna lista zwycięzców. Ale frekwencja? To jak pełny stadion tylko na co ósme krzesełko. Sprawdzamy, co wybraliśmy i czy głos nas – oborniczan – naprawdę słychać.
16 października uczniowie Zespół Szkolno‑Przedszkolny w Rożnowie wyjechali na Kongres Przyszłości Narodowej do Łodzi. Po spotkaniu z Prezydentem RP i wystawach przygotowanych przez IPN nastąpiła gala – tam właśnie nauczyciel z naszej gminy, Marek Kasprzak, odebrał Nagrodę im. Grażyna Langowska.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.