Przejdź do głównej treści


Remont wież w Rogoźnie

| MP | Lokalne

Prezes rogozińskiej spółki Megawat wypowiedziała się na temat prowadzonego remontu wież w Rogoźnie. Mieszkańcy Rogoźna zadają pytania o to co dzieje się z z wieżami.

„Faktycznie również takie pytania od mieszkańców dostaje. Ponieważ te wieże to są najwyższe, najbardziej widoczne konstrukcje, konstrukcje, które mierzą 75 m. Jest to pozostałość po dawnej kotłowni. Później została ta kotłownia zlikwidowana, została przeniesiona na ulicę Fabryczną i stworzona została spółka Megawat.

Te konstrukcje w tej chwili są w użytkowaniu spółki Megawat i przez wiele, wiele lat przynoszą dodatkowy dochód, ponieważ są one wynajmowane przez licznych kontrahentów, którzy na szczycie tych wież mają zamontowane swoje odbiorniki czy nadajniki m.in. telefonia komórkowa, przynosi to dosyć spory dochód. Powiem, że w granicach nawet około 100 000 rocznie. Po przeglądzie, który przeprowadziłam w ubiegłym roku, okazało się, że czas zrobił swoje. Ząb czasu troszeczkę je nadgryzł i konieczna była konserwacja i remont, który spowoduje, że te wieże nadal będą bezpieczne, nadal będą mogły być w krajobrazie Rogoźna, a przede wszystkim nie utracimy kontrahentów, którzy zgłaszali już liczne uwagi, że ze względu na ubytki w sprawach, na liczne jakieś sytuacje, które tam się pojawiły, niestety moglibyśmy tych kontrahentów utracić.

Firma, która wygrała przetarg, to firma poznańska, firma Eiber Mikołaj Podworny. Panowie na linach malują konstrukcję. To jest właśnie firma, która wykonuje te prace konserwacyjną, remontowe. Remont kosztuje nas, no prawie 500 000 zł, jest to kwota niemała, ale patrząc z perspektywy dochodu, jaki przez lata wieże, przynosiły i zapewnienie kontrahentów, że zamierzają nadal z tych wież korzystać, jest rzeczywiście inwestycją, która musiała być przeprowadzona, która po prostu daje możliwości kolejnych lat niezłego dochodu.”

 

 

10 lat temu dokonano odsłonięcia obelisku poświęconemu parkowianom poległym w I wojnie światowej i Powstaniu Wielkopolskim. 
Gmina Oborniki zrealizuje rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnej. Wybrano wykonawcę zadania.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej informuje o zmianach otwarcia targowiska miejskiego w Obornikach.
W niedziele popołudnie w świetlicy wiejskiej w Parkowie Stowarzyszenie KGW Parkowianka zorganizowało spotkanie wigilijne. Wśród gości był m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.
W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.