Przejdź do głównej treści

Powiat Obornicki. Szybka sesja powiatowa

| Łukasz | Lokalne
foto: powiatobornicki.pl
foto: powiatobornicki.pl

Sesja Rady Powiatu Obornickiego została zakończona w ciągu kilku minut.

Napięcie przed rozpoczęciem obrad rosło z każdą godziną. Atmosfera przed sesją była gęsta - mówił nam po jej zakończeniu jeden z przedstawicieli Rady. Ostatecznie trwała niezmiernie krótko. Radny Waldemar Cyranek zgłosił wniosek o wycofanie punktów 6-33 z obrad. Ponieważ Rada przyjęła ten wniosek to Renacie Tomaszewskiej pozostało tylko zakończenie sesji. Rozpoczęta w czwartek sesja miała dziś wyjątkowy krótki przebieg.

Na chwilę obecną nie jest znany termin kolejnej sesji.

 

 

Bistro Kultowa wygrała przetarg na wynajem lokalu gastronomicznego w Rogozińskim Centrum Kultury.
Obornicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowuje już atrakcje na 34. Finał WOŚP!
W niedzielę, 9 listopada w Kiszewie miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia odsłonięto tablicę historyczno-edukacyjną.
W Ryczywole na Placu 1 Maja i ul. Czarnkowskiej trwają prace budowlane. 
Ministerstwo Sportu przyznało Gminie Rogoźno 829 000 zł na budowę nowego Orlika przy ul. Za Jeziorem 40. To ważny krok dla lokalnej infrastruktury – choć wśród mieszkańców wraca również pytanie o długo wyczekiwaną halę sportową.
Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie.