Przejdź do głównej treści

Pożar dachu w Boguniewie (foto)

| KP PSP Oborniki | Lokalne

W dniu 30 marca 2022 r. o godzinie 15:58 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu drewnianego domu w miejscowości Boguniewo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził że, pali się dach pokryty strzechą na budynku drewnianym, jednorodzinnym. Przed przybyciem JOP mieszkańcy (3 osoby) opuścili budynek o własnych siłach i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanieu trzech prądów wody w natarciu na palący się dach, pracach rozbiórkoweych dachu, przewietrzaniu pomieszczeń, sprawdzeniu pogorzeliska oraz wszystkich pomieszczeń w budynku przy pomocy kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego – brak zagrożenia oraz zabezpieczeniu dachu plandeką.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 7 zastępów w sile 28 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki.

 

9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.
Jarosław Łatka zrezygnował z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie. 
W Obornikach powstała Spółdzielnia Energetyczna Oborniki. To wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz dwóch firm z Poznania – Dathause Sp. z o.o. i Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o.