Przejdź do głównej treści

Oborniki. Zmiany dotyczące komunikacji w sylwestra

| MP | Lokalne

W dniu dzisiejszym (31.12.21) niektóre linie autobusowe komunikacji miejskiej w Obornikach będą kursowały krócej.

  • Linia 21 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian
  • Linia 22 – z Obornik 16:45, z Rożnowa 14:15
  • Linia 23 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian
  • Linia 24 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian
  • Linia 25 – z Bąblińca 17:35, z Zielątkowa 18:30
  • Linia 26 – z Obornik 18:05, ze Stobnicy 18:45
  • Linia 27 – z Obornik 15:45, z Szamotuł 16:20
  • Linia 28 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian
  • Linia 29 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian
  • Linia 30 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian
  • Linia 31 – z Rogoźna 16:40
  • Linia 32 – z Obornik 15:40
  • Linia 33 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian
  • Linia 34 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian
  • Linia 35 – kursy odbywają się według rozkładu jazdy, bez zmian

źródło: UM Oborniki

 

Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.