fbpx

Nowy sprzęt dla druhów z Uścikowa (foto)

Do jednostki OSP w Uścikowie trafił w ostatnim czasie nowy sprzęt ratowniczy.

W ostatnim czasie dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Obornik - Pana Tomasza Szramy,Radzie Sołeckiej Uścikowa oraz zaangażowaniu Radnej Powiatu Obornickiego Annie Biednej pełniącej wówczas funkcje administratora wsi. Przy rozplanowaniu funduszu sołeckiego przekazana  została kwota na doposażenie naszej jednostki OSP w wysokości 8000 zł. Kwota jednak  okazała się za mała abyśmy jako strażacy mogli kupić ważny dla nas - dla rozwoju jednostki, jak i potrzebny w działaniach sprzęt.Pani Ania szybko zaaragowała i porozmawiała z Panem Burmistrzem o ewentualnym dołożeniu kwoty brakującej.Rozmowa przyniosła pozytywny skutek i po otrzymaniu dofinansowania z Gminy Oborniki w wysokości 5000 złotych, dzięki któremu mogliśmy zakupić zestaw narzędzi hydraulicznych marki Weber - czytamy na stronie jednostki z Uścikowa.

W skład zestawu wchodzą:

- nożyce hydrauliczne Weber Hydraulik S90LS

- rozpieracz ramieniowy Weber Hydraulik SP30LS

- pompa hydrauliczna zasilająca Weber - Hydraulik V45

Pozyskany sprzęt, który już znajduje się w jednostce z Uścikowa pozwoli strażakom na lepsze działanie oraz na skuteczniejsze niesienie pomocy, za co druhowie są wdzięczni.

Mamy nadzieję że współpraca z Radą Sołecka jak i Gminą Oborniki będzie dalej tak dobrze się układać jak do tej pory, jednocześnie podnosząc bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc przy rozplanowaniu budżetu wiejskiego - informuje strona OSP Uścikowo.

Przekazana kwota z budżetu sołeckiego była jedną z największych kwot  jaką do tej pory otrzymała jednostka z Uścikowa na swój rozwój za co bardzo druhowie dziękują!!! Również bardzo serdecznie podziękowania kierują strażacy do wszystkich osób, które w mniejszym i większym stopniu zaangażowały sie w pomoc przy zakupie sprzętu jak i osobom które, wspierały ochotników przez cały czas.