Przejdź do głównej treści

Wymazy w kierunku COVID-19 tylko po wcześniejszej rejestracji

| eoborniki.pl, SPZOZ Oborniki, powiatobornikicki.pl | Lokalne

Przeprowadzenie testu na koronawirusa w obornickim szpitalu jest możliwe po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem wymusza stosowanie bardziej restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. Takie też wprowadzono w obornickim szpitalu przy testach na COVID-19. Przed wizytą wplacówce medycznej należy się wcześniej umówić telefonicznie. 

Informujemy, że pobieranie materiału biologicznego (wymazy) na przeprowadzenie testu w kierunku SARS-CoV-2 w Szpitalu Powiatowym w Obornikach odbywa się obecnie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.
Rejestracja odbywa się pod numerami telefonów:
?61-29-73-685
?61-29-73-624
Punkt pobrań czynny jest we wtorki, czwartki i niedziele do godz. 12:00. W przypadku rosnącej liczby zachorowań na SAR-CoV-2, ilość dni, w których wykonywane będą wymazy zostanie zwiększona.

Bistro Kultowa wygrała przetarg na wynajem lokalu gastronomicznego w Rogozińskim Centrum Kultury.
Obornicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowuje już atrakcje na 34. Finał WOŚP!
W niedzielę, 9 listopada w Kiszewie miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia odsłonięto tablicę historyczno-edukacyjną.
W Ryczywole na Placu 1 Maja i ul. Czarnkowskiej trwają prace budowlane. 
Ministerstwo Sportu przyznało Gminie Rogoźno 829 000 zł na budowę nowego Orlika przy ul. Za Jeziorem 40. To ważny krok dla lokalnej infrastruktury – choć wśród mieszkańców wraca również pytanie o długo wyczekiwaną halę sportową.
Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie.