Przejdź do głównej treści

Burmistrz Szrama chce zmiany organizacji ruchu przy dworcu autobusowym

| Łukasz | Lokalne

Burmistrz Tomasz Szrama chce tymczasowo zmienić organizację wokół dworca autobusowego.

Po wprowadzeniu oznakowania poziomego na ul. Lipowej w Obornikach kierowcy są oburzeni. Wymalowanie pasów doprowadziło do zwiększenia korków w tej części miasta. Trudno mówić o poprawie bezpieczeństwa, gdy kierowcy jeżdżą po martwych polach. Sytuacje są te naganne, ale wprowadzone oznakowanie na pewno nie rozwiązało problemu na ul. Lipowej, co za pewne było zamysłem pomysłodawców rozwiązania. Jest szansa, że ruch na ul. Lipowej zostanie udrożniony.

Podczas środowej sesji burmistrz Szrama zapowiedział chęć wdrożenia pomysłu zmiany organizacji ruchu przy dworcu autobusowym. Plan jest taki, aby umożliwić przejazd wzdłuż torowiska przez teren dworca. Jest to obszar pętli autobusowo-kolejowej co wymaga konsultacji i zgód kilku organów. W tym celu Tomasz Szrama wraz z posłem Krzysztofem Paszykiem wybierają się 31 sierpnia na spotkanie z marszałkiem Wojciechem Jankowiakiem. 

Pomysł udostępnienia przejazdu przez dworzec ma być tymczasowym rozwiązaniem. Burmistrz Szrama chce przygotować stałe zmiany, który ułatwią komunikację w tej części Obornik. 

 

Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?
Zniknęły stare garaże, a na placu przy ul. Kowanowskiej widać już sprzęt drogowców. Powstaje łącznik z rondem na DK11 – inwestycja, która całkowicie zmieni sposób wjazdu i wyjazdu z tej części Obornik. Po nowemu pojedziemy już w listopadzie!?
Rogoźno rozstrzygnęło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego „Działamy dla Mieszkańców” na 2026 rok. Mieszkańcy wybrali dwa projekty – jeden miejski i jeden wiejski. Choć frekwencja nie zachwyca, samo przeprowadzenie procedury to ważny krok w kierunku większej partycypacji społecznej.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach zostało uhonorowane Polską Nagrodą Innowacyjności 2025 podczas XII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznano za działania w obszarze innowacji technologicznych i ochrony środowiska.
Gmina Oborniki przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy.
4319 głosów, zero nieważnych i bardzo konkretna lista zwycięzców. Ale frekwencja? To jak pełny stadion tylko na co ósme krzesełko. Sprawdzamy, co wybraliśmy i czy głos nas – oborniczan – naprawdę słychać.
16 października uczniowie Zespół Szkolno‑Przedszkolny w Rożnowie wyjechali na Kongres Przyszłości Narodowej do Łodzi. Po spotkaniu z Prezydentem RP i wystawach przygotowanych przez IPN nastąpiła gala – tam właśnie nauczyciel z naszej gminy, Marek Kasprzak, odebrał Nagrodę im. Grażyna Langowska.