Przejdź do głównej treści

Sportowa sobota w Ryczywole (foto)

| Sołectwo Ryczywół, Stowarzyszenie Pro-Tenis | Lokalne

Pod znakiem tenisa ziemnego odbywał się sobotni piknik w Ryczywole.

Sołecki Dzień Sportowy w Ryczywole zdominowany został przez turniej tenisa ziemnego dla najmłodszych. Następcy Igi Świątek i Huberta Hurkacza rywalizowali na ryczywolskim stadionie. W sobotę 21 sierpnia Stowarzyszenie Pro-Tenis wspólnie z Sołtysem Ryczywołu i Radą Sołecką zorganizowali turnieju tenisa ziemnego dla dziewcząt i chłopców, Zawody miały na celu promocje tenisa ziemnego oraz aktywne spędzenie wolnego czasu wśród najmłodszych mieszkańców Ryczywołu. Organizatorom dopisała pogoda, a poziom sportowy młodych adeptów tenisa jest na coraz wyższym poziomie, co na pewno napawał optymizmem na przyszłość.

Kat. Dziewczęta do lat 14

1 miejsce Gabrysia Grabowska
2 miejsce Marta Krawczak
3-4 miejsce Emilia Furmann, Ania Wołyńska
 
Kat. Chłopcy do lat 16
1 miejsce Jakub Mańkowski
2 miejsce  Wojtek Berndt
3-4 miejsce Norbert Żak/Wojtek Hahn
 
Uczestnicy turnieju składają serdeczne podziękowania wszystkim współorganizatorom Sołeckiego Dnia Sportowego, a w szczególności sołtys Annia Jęśko.

Stowarzyszenie Pro-Tenis Ryczywół

Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?
Zniknęły stare garaże, a na placu przy ul. Kowanowskiej widać już sprzęt drogowców. Powstaje łącznik z rondem na DK11 – inwestycja, która całkowicie zmieni sposób wjazdu i wyjazdu z tej części Obornik. Po nowemu pojedziemy już w listopadzie!?
Rogoźno rozstrzygnęło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego „Działamy dla Mieszkańców” na 2026 rok. Mieszkańcy wybrali dwa projekty – jeden miejski i jeden wiejski. Choć frekwencja nie zachwyca, samo przeprowadzenie procedury to ważny krok w kierunku większej partycypacji społecznej.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach zostało uhonorowane Polską Nagrodą Innowacyjności 2025 podczas XII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznano za działania w obszarze innowacji technologicznych i ochrony środowiska.
Gmina Oborniki przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy.
4319 głosów, zero nieważnych i bardzo konkretna lista zwycięzców. Ale frekwencja? To jak pełny stadion tylko na co ósme krzesełko. Sprawdzamy, co wybraliśmy i czy głos nas – oborniczan – naprawdę słychać.
16 października uczniowie Zespół Szkolno‑Przedszkolny w Rożnowie wyjechali na Kongres Przyszłości Narodowej do Łodzi. Po spotkaniu z Prezydentem RP i wystawach przygotowanych przez IPN nastąpiła gala – tam właśnie nauczyciel z naszej gminy, Marek Kasprzak, odebrał Nagrodę im. Grażyna Langowska.