Przejdź do głównej treści

Obwodnica Obornik do końca 2027 roku.

| MP | Lokalne

Wojewoda Wielkopolski przedstawił więcej konkretów w sprawie budowy S11 - w 2023 roku ma być rozpisany przetarg na budowę obwodnicy Obornik, do końca 2027 budowa ma być zakończona.

Jak informowaliśmy wczoraj, północna część Wielkopolski ma szanse na nadrobienie wieloletnich zaległości w budownictwie drogowym. Dla mieszkańców powiatu obornickiego szczególnie ważna jest obwodnica Obornik i droga z Poznania do Piły. Wojewoda Wielkopolski podał dzisiaj konkretne daty:

M Zieliński S11

 źródło: https://www.facebook.com/MichalZielinskiPL

W obecnej chwili po zakończeniu konsultacji dotyczących przebiegu S11 w okolicy Obornik nadal trwają prace projektowe, uzgodnienia środowiskowe. Termin ogłoszenia przetargu w 2023 roku wydaje się być realny.

S11

Fragment mapy opublikowanej przez GDDKiA z widokiem drogi S11 (https://www.gov.pl/web/gddkia)

Inwestycje mają być realizowane w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych 2030. Rysuje się realna szansa na istotną zmianę w komunikacji dla mieszkańców północnej Wielkopolski. Cały program, dla całej Polski, ma kosztować około 290 mld zł, łącznie wszystkie planowane inwestycje drogowe to ok. 8 tys. km dróg w całym kraju.

 

 

Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.