Przejdź do głównej treści

Ta firma wybuduje drogę w Bogdanowie

| Łukasz | Lokalne

Gmina Oborniki poinformowała o wyborze wykonawcy drogi w Bogdanowie.

Do przetargu na budowę drogi w Bogdanowie stanęło 5 firm. Były to: Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki, Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Szymon Włodarczyk, Infradrog Chodzież, PUH ANMAK Paweł Wojtusik oraz BIMEX. Wszystkie oferty spełniały kryteria ustanowione przez zamawiającego: 

- Termin wykonania zamówienia: do 90 dni od dnia zawarcia umowy.

- Warunki płatności: przelew do 30 dni.

- Gwarancja na wykonane roboty budowlane zostanie udzielona na okres: 60 m-cy.

W związku z powyższym o wyborze wykonawcy budowy drogi decydowała cena. Najniższą przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Szymon Włodarczyk i to ono niebawem rozpocznie prace w Bogdanowie. Koszt inwestycji wynosi 717.091,22 zł.

 

Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.
W środę, 24.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na stadion przy ul. Objezierskiej i do Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika 10. W programie są mityng lekkoatletyczny, sztafeta 4x400 mix dla amatorów i spotkanie autorskie.
Wiosna w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek upływa pod znakiem intensywnej pracy, inspirujących spotkań i przygotowań do kolejnych projektów wspierających lokalne społeczności.
W sobotę, 20.06.2026 r., Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zaprasza na Dzień Młynów. Od 10:00 do 16:00 na mieszkańców czekają warsztaty, pokaz wypieku chleba, animacje, Rajd Trzech Młynów i bezpłatne zwiedzanie obiektów.
Dni Obornik 2026 rozpoczną się w sobotę, 20.06.2026 r. Mieszkańcy spotkają się na stadionie przy ul. Objezierskiej, targowisku miejskim i Obornickiej Marinie.
GPR OSP Uścikowo organizuje 20–21.06.2026 r. warsztaty „Zapach – Jak? Gdzie? Dlaczego?”. Uczestnicy będą pracować z psami w budynkach, pustostanach i terenie leśnym. Zapisy są już otwarte.
W gminie Oborniki stanęły pojemniki na odzież i tekstylia używane. Mieszkańcy mogą korzystać z 26 punktów, które obsługuje firma Wtórpol. Od 2025 r. tekstylia trzeba zbierać selektywnie.