Przejdź do głównej treści

Będą budować drogę w Budziszewku (film)

| Łukasz | Lokalne

Jeszcze w tym roku powstanie blisko 700 metrów utwardzonej drogi w Budziszewku.

Budziszewko to niewielka miejscowość leżąca nad pięknym jeziorem. Od kilku lat aktywność mieszkańców wsi rośnie, a efektem tego są kolejne inwestycje. Tutaj istotną rolę odgrywa dodatkowo Stowarzyszenie Natura. W tym roku na mieszkańców czeka budowa drogi. Kilkaset metrów szutrowej drogi zostanie utwardzone. To pozwoli poprawić bezpieczeństwo zarówno przy Szkole Podstawowej w Budziszewku, jak i przy remizie OSP.

Liderem we wsi jest jej sołtys, Szymon Witt. Dziękuję on burmistrzowi Romanowi Szuberskiemu oraz Radzie Miejskiej w Rogoźnie za wsparcie inwestycji. Szczególną rolę odegrała tutaj radna Ewa Wysocka. 

O inwestycji opowiedział nam Sołtys Budziszewka - youtube.com/eoborniki

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.