Przejdź do głównej treści

Działają w OSP Słomowo (foto)

| fot. OSP Słomowo | Lokalne

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomowie nie próżnują. 

W tym roku w remizie OSP Słomowo działo się wiele, a druhowie nie zwalniają. Przede wszystkim prace wolontariuszy ze Słomowa skupiły się na dostosowaniu do potrzeb jednostki magazynku. Wykonano tam posadzkę i wymalowano ściany. Budynek zyskał również nowy dach. W ostatnim czasie wymalowano również wnętrze samej remizy. W piątek zamontowano na budynku również baner, na którym znajduje się podpis jednostki.

Druhowie z OSP Słomowo kierują serdeczne podziękowania za wykonaną pracę firmie " Szewol Print - Agencja Reklamowa" z Rogoźna. 

Bistro Kultowa wygrała przetarg na wynajem lokalu gastronomicznego w Rogozińskim Centrum Kultury.
Obornicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowuje już atrakcje na 34. Finał WOŚP!
W niedzielę, 9 listopada w Kiszewie miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia odsłonięto tablicę historyczno-edukacyjną.
W Ryczywole na Placu 1 Maja i ul. Czarnkowskiej trwają prace budowlane. 
Ministerstwo Sportu przyznało Gminie Rogoźno 829 000 zł na budowę nowego Orlika przy ul. Za Jeziorem 40. To ważny krok dla lokalnej infrastruktury – choć wśród mieszkańców wraca również pytanie o długo wyczekiwaną halę sportową.
Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie.