Przejdź do głównej treści


Będzie oświetlenie na ul. Ogrodowej w Dąbrówce Leśnej

| oborniki.pl | Lokalne

Mieszkańcy ulicy Ogrodowej w Dąbrówce Leśnej zyskają oświetlenie.

15 czerwca Burmistrz Obornik Tomasz Szrama w towarzystwie radnych Małgorzaty Witek oraz radnego i jednocześnie sołtysa Dariusza Szramy, podpisał umowę na budowę oświetlenia w Dąbrówce Leśnej na ulicy Ogrodowej.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe RAGAMA Leszka Przybyłka z Rogoźna.

Koszt inwestycji to ok 100 000 zł brutto. 

 

Czy prace urzędników w Obornikach będzie wkrótce wspierała sztuczna inteligencja? Gmina zrobiła pierwszy krok i podpisała list intencyjny z wiceministrem cyfryzacji. Specjalnie dla eoborniki.pl mamy komentarz do tej współpracy.
Wysokie ceny paliw mogą pogrążyć obecnego przewoźnika. Czy Oborniczanie stracą sprawdzony środek transportu?
Od 01.04.2026 r. w gminie Rogoźno rozpoczną się kontrole dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi. Działania przeprowadzą Straż Miejska oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 7 kwietnia. To informacja nieoficjalna. Czekamy na jej potwierdzenie przez rzecznika PORR S.A.
W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej.