Przejdź do głównej treści

Ma być więcej zieleni w centrum obornickich Bielaw

| oborniki.pl | Lokalne

Jednym z najstarszych osiedli domów jednorodzinnych w Obornikach są potocznie zwane przez ich mieszkańców Bielawy.

Bardzo się cieszę, że na tym obszernym osiedlu już niemal wszystkie drogi są utwardzone, systematycznie modernizowane są obszary zielone. Jednym z nich jest teren przy ulicy Andersa, który już wkrótce zmieni się w rodzinną przestrzeń rekreacyjną z prawdziwego zdarzenia – mówi Beata Matelska Radna Rady Miejskiej.

W piątek, 11 czerwca Burmistrz Obornik wraz z reprezentującą mieszkańców radną zaakceptowali przygotowaną przez Referat Obsługi Inwestycji koncepcję całkowitej przebudowy tego miejsca.

Bazowym założeniem terenu rekreacyjnego jest – wzbogacony o zieleń – unikatowy układ ścieżek, który łączy komunikacyjnie poszczególne części bezpośrednio przylegającego osiedla, a także dzieli kompozycję na mini strefy rekreacyjno-wypoczynkowe, w ten sposób, ze każda generacja mieszkańców znajdzie tam coś dla siebie. W samym sercu parku znajdzie się plac zabaw, którego jedna część przygotowana będzie dla najmłodszych, aby mogli bezpiecznie bawić się w swym gronie, dalej mieścić będzie się strefa dla dzieci nieco starszych. Starsi znajdą miejsce na błogi wypoczynek w strefie tarasowo-leżakowej, lub aktywność w obszarze plenerowej siłowni. Wszystko to pośród malowniczej zieleni, gdzie znajdą się również liczne ławeczki. Park będzie w pełni oświetlony za sprawą lamp zasilanych energią odnawialną.

Jestem pod wrażeniem przygotowanej koncepcji – podkreślała radna Beata Matelska – szczególnie ciekawie prezentuje się zaproponowany podział na  strefy, zwłaszcza ta dla najmniejszych dzieci oraz wspaniała część rekreacyjna z leżakami. Jestem przekonana, że będzie to jeden z najpiękniejszych parków w naszym mieście – dodała.

Zdjęcie top - ilustracyjne: newseria.pl

 

Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.