fbpx

Rogoźno. Coraz bliżej do budowy obwodnicy miasta.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu złożył do Ministerstwa Infrastruktury wnioski o dofinansowanie budowy obwodnicy Rogoźna.

Obwodnica dla Rogoźna zalicza się do grona najpilniejszych inwestycji. Obwodnica poprowadzona ma być w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 o długość: 7,1 km. Szacunkowa wartość budowy to 97,4 mln zł.

Wniosek dla Rogoźna złożono razem z wnioskami obwodnic Kościana, Szamotuł, Łobżenicy i Trzcianki. Wszystkie te projekty są w trakcie procedur przygotowujących do realizacji inwestycji. Najbardziej zaawansowane jest przygotowanie budowy obwodnicy Rogoźna, dla której do końca roku ma powstać dokumentacja projektowa (projekt budowlany). Po jej uzyskaniu WZDW będzie mógł ogłosić przetarg na realizację.

Obwodnica przebiegać ma na północ od Rogoźna. Droga przecinać będzie trzy rzeki: Wełnę, Rudkę i Strugę Sokołowską oraz linię kolejową Poznań-Piła.

Wjazd na obwodnicę z DK11 znajdować się będzie między wsiami Ruda i Gościejewo, zlokalizowane będzie tu rondo, w miejscu skrzyżowania z drogą do Ryczywołu. Dalej droga przebiegać będzie w okolicy miejscowości Olszyna, Cieśle i kolejnym rondem połączy się z drogą nr 241.

projekt obwodnicy rogozna

Koncepcja przebiegu obwodnicy przygotowana na zlecenie WZDW

 

źródło: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu