Przejdź do głównej treści

Oborniki: Fotoradar zostanie zamontowany jednak na ul. Czarnkowskiej

| Łukasz | Lokalne

Do końca lutego 2022 roku na ul. Czarnkowskiej w Obornikach zamontowany zostanie fotoradar. 

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował przed rokiem o montażu kilkudziesięciu fotoradarów na terenie całej Polski. Ostatecznie zaplanowano ich 26. Jedno takie urządzenie miało zostać zamontowane przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. Po wybudowaniu drogi po torach wronieckich dla wielu osób ta lokalizacja wydała się mało racjonalna. Stąd też pomysły przeniesienia fotoradaru do Bogdanowa, czy Dąbrówki Leśnej. Zabiegali o to sołtysi: Mariusz Kozłowski i Dariusz Szrama. Apele te nie zostały przyjęte pozytywnie.

Urządzenie zostanie zamontowane w Obornikach. Do lutego 2022 roku fotoradar ma stanąć nieopodal drewnianego kościółka. Taką ostateczną decyzję podjął GITD. Informację przekazała nam rzecznik prasowa Monika Niżniak. 

Fot. GITD.

 

W sobotę w świetlicy wiejskiej w Uścikowie odbyła się zabawa taneczna. Podczas niej zbierano środki na zakup wózka inwalidzkiego dla kilkuletniego Jasia.
Rogozińscy samorządowcy wrócili z Witkowa z sukcesami. W rywalizacji XXVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów zajęli czołowe lokaty.
Gmina Oborniki złożyła wniosek do II etapu programu PKP PLK dotyczącego budowy bezkolizyjnego przejazdu przy ul. Łukowskiej. To ważny krok, ale warto jasno oddzielić fakty od oczekiwań.
Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.
Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania.