Przejdź do głównej treści

Najlepsi szachiści odebrali nagrody (foto)

| oborniki.pl | Lokalne

Najlepsi uczestnicy Andrzejkowego Turnieju Szahcowego odebrali puchary i nagrody rzeczowe.

47 zawodników wzięło udział w Andrzejkowym Turnieju Szachowym online. Po pełnych emocji rozgrywkach wyłoniono grupę najlepszych z najlepszych, którzy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Turniej odbył się w trybie Lichess Aren. Pośród zwycięzców znaleźli się zarówno dorośli, jak i niezwykle utalentowana młodzież:

Pierwsze miejsce zajął Oskar Hernacki, drugie Piotr Pilarski, trzecie Przemysław Kościelecki. W kategorii junior: pierwsze Jagienka Okulanis, drugie Weronika Zydorczak trzecie Mikołaj Gladecki.

Nagrody i gratulacje odebrali z rąk burmistrza, organizatorów turnieju oraz radnej Małgorzaty Witek.

Gmina Oborniki podpisała umowę na rozbudowę Żłobka Publicznego w Obornikach. Inwestycję za ponad 4,5 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane PEBEROL. Nowa część obiektu zapewni 65 dodatkowych miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców.
Szpital w Obornikach poinformował o wizycie autoryzacyjnej. Inspekcja zakończyła się pozytywnym wynikiem.
W sobotę w świetlicy wiejskiej w Uścikowie odbyła się zabawa taneczna. Podczas niej zbierano środki na zakup wózka inwalidzkiego dla kilkuletniego Jasia.
Rogozińscy samorządowcy wrócili z Witkowa z sukcesami. W rywalizacji XXVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów zajęli czołowe lokaty.
Gmina Oborniki złożyła wniosek do II etapu programu PKP PLK dotyczącego budowy bezkolizyjnego przejazdu przy ul. Łukowskiej. To ważny krok, ale warto jasno oddzielić fakty od oczekiwań.
Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.
Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.