Przejdź do głównej treści


Oborniccy Fanatycy będą zbierać na mogiły powstańców

| Łukasz | Lokalne

Oborniccy Fanatycy będą 1 listopada zbierać środki na renowację mogił powstańców.

Niebiesko-białe barwy spotykane na nekropoliach 1 listopada nie dziwią nikogo. Od lat kibole poznańskiego Lecha zbierają w naszym regionie na odnowę mogił powstańców. W tym roku takie zbiórki odbęda się na cmentarzach w Obornikach, Objezierzu oraz Rogoźnie. Sami Oborniccy Fanatycy informują, że tegoroczna akcja odbędzie w inny sposób. Wymaga tego bezpieczeństwo podczas pandemii. Dlatego też dodatkowo została uruchomiona zbiórka powstańcza. Dostępna jest ona pod adresem  https://zrzutka.pl/4jgkyw

10 lat temu dokonano odsłonięcia obelisku poświęconemu parkowianom poległym w I wojnie światowej i Powstaniu Wielkopolskim. 
Gmina Oborniki zrealizuje rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnej. Wybrano wykonawcę zadania.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej informuje o zmianach otwarcia targowiska miejskiego w Obornikach.
W niedziele popołudnie w świetlicy wiejskiej w Parkowie Stowarzyszenie KGW Parkowianka zorganizowało spotkanie wigilijne. Wśród gości był m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.
W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.