Przejdź do głównej treści

W Rogoźnie o 19:00 rozpoczyna się strajk kobiet. Będzie więcej policji

| Łukasz | Lokalne

O godz. 19:00 w Rogoźnie na Placu Karola rozpocznie się drugi protest kobiet.

W porównaniu do niedzielnego przemarszu zajdzie jedna istotna zmiana. Uczestnicy spotkania przemieszczać się będą tym razem ulicami. Przez to też ruch w mieście będzie dla samochodów utrudniony. Będzie za to też więcej policji, która zadba o bezpieczeństwo uczestników protestu, jak i ruchu drogowego.

Początek spotkania wyznaczony został na godz. 19:00 na Placu Karola. Stąd nastąpi przemarsz w stronę ronda Przemysła ll. Po pobycie w tej części Rogoźna uczestnicy spaceru udadzą się w stronę LO im. Przemysła ll. Zakończenie protestu odbędzie się na Placu Karola.

Uczestnicy spotkania nawołują do zachowania bezpieczeństwa. 

Źródło: Strajk Kobiet Rogoźno Myślę! Czuję! Decyduję!

 

Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.