Przejdź do głównej treści

Rodzice wojskowych uhonorowani medalami (foto)

| oborniki.pl | Lokalne

W poniedziałek, 5 października w Urzędzie Miejskim w Obornikach odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Państwo Elżbieta i Jan Bartoszkowie, Irena i Szymon Fabjańscy oraz Aniela i Wacław Jaruszowie odebrali z rąk ppłka Rafała Wojciechowskiego medale „Za zasługi dla obronności kraju” nadane przez Ministra Obrony Narodowej.

Odznaczenia te przyznawane są w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Każda z odznaczonych par to rodzice trójki oraz czwórki synów, pełniących nienagannie czynną służbę wojskową.

Gratulacje odznaczonym mieszkańcom przekazał również Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, który dziękował za wszelkie wartości, wsparcie i wychowanie synów w duchu oddania i patriotyzmu, dzięki którym wybrali oni drogę służby Ojczyźnie.

Źródło: oborniki.pl

 

Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.
W sobotę 9 maja w Rogoźnie odbędzie się akcja znakowania rowerów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje jednoślady na parkingu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.
Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem.