Przejdź do głównej treści

Kolejne utrudnienia na drogach w Obornikach

| Łukasz | Lokalne

Na ul. Czarnkowskiej w Obornikach doszło do zderzenia 3 aut.

W ostatnich dniach towarzyszy nam słoneczna pogoda. Ta niestety zachęca do szybszej jazdy. Coraz więcej jest kolizji i wypadków także w naszym regionie. Na ul. Czarnkowskiej w Obornikach doszło w środę do kolizji z udziałem 3 samochodów. W wyniku zderzenia pojazdów nie odnotowano poważnych obrażeń jego uczestników. Niestety zdarzenie spowodowało ogromne utrudnienia na DW178.

Wcześniej informowaliśmy o utrudnieniach na małej przeprawie przez Wartę w Obornikach. Na szczęście kierowca zdołała przejechać pod bramownicą. 

Dziękujemy za zdjęcie i informacje: Daria, Mała Mi, Karolina.

Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.