Przejdź do głównej treści

W poniedziałek w Rogoźnie będą obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

| Łukasz | Komunikaty

27 grudnia w Rogoźnie obchodzić będą Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Od 2021 roku 27 grudnia stał się świętem narodowym. To efekt podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy ustawy. Uczynił to 23.11.2021 r. Ustawa z dnia 1 października 2021 r. ustanawia dzień 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Na stronie prezydent.pl czytamy:

Nowe święto państwowe ma uczcić rocznicę Powstania Wielkopolskiego, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. Powstanie było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym.

To akt sprawiedliwości wobec tego niesłychanie ważnego czynu zbrojnego; cieszę się, że to święto na trwałe wpisze się do oficjalnego kalendarza Rzeczypospolitej – stwierdził Andrzej Duda.

Już w poniedziałek 27 grudnia specjalny program uroczystości przygotowano w Rogoźnie. Wśród zaproszonych gości znalał się m.in. Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. 

Szczegóły rogozińskich uroczystości znajdują się na poniższym plakacie.

powstanie wielkopolskie

foto: Gmina Rogoźno

 

20 czerwca obornicka komunikacja nie będzie obsługiwała wszystkich kursów. Informację przekazał obornicki urząd.
Do 16 czerwca 2025 r. można składać wnioski o przyznanie przez Zarząd Powiatu Obornickiego medalu „Zasłużony dla Powiatu Obornickiego” - informuje Starostwo Powiatowe w Obornikach.
Enea Operator poinformował o planowanych wyłączeniach prądu w kilku miejscowościach. Komunikat dotyczy miejscowości Bogdanowo, Nienawiszcz i Oborniki. 
Przewodniczący Jarosław Łatka przedstawił plan pracy Rady Miejskiej w Rogoźnie w miesiącu maju 2025 roku.
Prezentujemy planowane wyłączenia prądu w powiecie obornickim od 7 maja do 23 maja.
IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu prognozuje dla powiatu obornickiego możliwość wystąpienia przymrozków.
Biuro Prognoz IMGW przewiduje możliwość wystąpienia burz na rozległym obszarze Polski.