Kolejne opóźnienie na Łukowskiej. Przejazd zamknięty już do 18 maja

Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach ponownie nie zostanie otwarty zgodnie z zapowiedziami. Firma PORR S.A. przesunęła termin zakończenia prac do 18.05.2026 r., choć jeszcze kilka dni temu zapewniano, że wcześniejsza data nie jest zagrożona.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach pozostanie zamknięty co najmniej do 18.05.2026 r.
To już kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy budowie drugiego toru kolejowego. Początkowo przejazd miał zostać otwarty 30.04.2026 r. Następnie wykonawca inwestycji poinformował o wydłużeniu utrudnień do 11 maja. W najnowszym komunikacie firma PORR S.A. poinformowała o kolejnym wydłużeniu prac.
Dla mieszkańców oznacza to dalsze utrudnienia komunikacyjne. Kierowcy nadal muszą korzystać z objazdów, a podróż przez miasto zajmuje więcej czasu. Bez zmian pozostają także utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji na linii 23.
Przypominamy, że w Obornikach trwa budowa drugiego toru między stacjami Oborniki Wielkopolski Miasto i Oborniki Wielkopolskie. Inwestycja realizowana jest ze środków Krajowego Programu Odbudowy. Czy nowy termin będzie ostateczny. Na razie wykonawca nie informuje o kolejnych możliwych zmianach harmonogramu.












