Przejdź do głównej treści

PWiK przypomina o konieczności wymiany wodomierzy

| pwik oborniki | Komunikaty

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oborniakch sp z o.o. przypomina o konieczności wymiany wodomierzy.

W związku z obowiązkiem wymiany liczników wody PWiK wystosowało oświadczenie:

Szanowni klienci,
informujemy, że pomimo pandemii koronawirusa, Przedsiębiorstwo jest zobowiązane do wymiany wodomierzy, których okres legalizacji dobiega końca. W związku z powyższym stopniowo będziemy wymieniać wodomierze główne w Państwa domach. Wymiana dokonywana jest na koszt Przedsiębiorstwa.
Wodomierze służące do pomiaru ilości wody bezpowrotnie zużytej, tzw. podliczniki ogrodowe, wymieniane są przez klienta na własny koszt, po otrzymaniu informacji o upływającym terminie legalizacji.
Państwa obowiązkiem jest umożliwienie wymiany wodomierza głównego. Rozumiemy jednak, że w obecnej sytuacji, w niektórych miejscach może być tymczasowo niemożliwa. W takich, indywidualnych przypadkach, ustalony zostanie dogodny, bezpieczny termin.
 
Aktualnie wymian wodomierzy dokonują:
Pan Marek Tomaszewski Pracownik PWiK w Obornikach Sp. z o.o., w godzinach popołudniowych, tel. kontaktowy 791-224-212, w następujących miejscowościach:
Chrustowo, Nieczajna, Lulin, Uścikowo, Uścikowo Folwark
 
Pan Krzysztof Staniecki Zakład Instalacyjny Instal Dor Krzysztof Staniecki, tel. kontaktowy 601-552-527, w następujących miejscowościach:
Bąblin, Bąbliniec, Bąblinek, Kiszewo, Kieszewko, Nowołoskoniec, Kowanówko, Stobnica, Dąbrówka Leśna, Rożnowo, Marszewiec.
 
W przypadku wątpliwości, tożsamość osób wymieniających wodomierze można potwierdzić pod numerem telefonu
61-29-61-502.
Dziękujemy za zrozumienie,
Zespół PWiK Oborniki

13 stycznia przy Targowisku Miejskim w Rogoźnie będzie można skorzystać z bezpłatnego badania piersi. Darmowa usługa oferowana jest kobietom w wieku 45-74 lat.
Do godz. 15:00 ma potrwać przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Obornik z ul. Betoniarska i Kowanowska. 
Choć IMGW ostrzega dziś przed intensywnymi opadami śniegu, w powiecie obornickim nie spodziewamy się tak dużych ilości białego puchu jak na północnym wschodzie Polski. Meteorolodzy przewidują jednak trudne warunki wieczorem – deszcz, śnieg i  przymrozek to wszytsko może nas spotkać dzisiaj w nocy.
Na noc z piątku na sobotę (2/3 stycznia 2026 r.) oraz poranek w sobotę 3 stycznia wydano ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla obszaru powiat obornicki. Ostrzeżenie zostało opublikowane przez IMGW.
Przewodniczący Hubert Kuszak przedstawił plan pracy Rady Miejskiej w Rogoźnie w miesiącu styczniu.
Gmina Oborniki dokonała korekty w rozkładzie jazdy komunikacji. Zmiany dotyczą linii: 22, 24, 25, 27, 33 i 34.
Część mieszkańców Obornik i Kowanówka pozbawionych jest prądu. Awaria ma zostać usunięta do godz. 22:00.