fbpx

Protesty przeciwko lex TVN w całej Polsce

facebook.com/PoselJakubRutnicki

W wielu miastach w Polsce trwają protesty przeciwko ustawie zwanej lex TVN. Protest odbywa się również w Poznaniu!

Stacja TVN opublikowała stronę internetową z apelem do Prezydenta Dudy aby zawetował uchwaloną w dniu 17 grudnia ustawę. Tresć apelu skierowanego do Prezydenta Dudy:

17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji.
Dziękujemy za wsparcie.
Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki.
Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami.
W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN.

Link do apelu: https://apel.tvn.pl/

Pod apelem według informacji z godziny ok 19:40 podpisało się już około 1 500 000 osób.

Protest odbywa się również w Poznaniu, są tam również parlamentarzyści z naszego regionu. Na swoich profilch społecznościowym informacją o proteście Krzysztof Paszyk oraz Jakub Rutnicki: