W 2015r. będą wyższe wynagrodzenia. O ile?

Będą wyższe wynagrodzenia w 2015r.

W roku 2015 podwyższone zostanie minimalne wynagrodzenie obowiązujące w Polsce. Trwa dyskusja nad jego wartością.

Od stycznia br. najniższe wynagrodzenie wynosi 1680 zl brutto, czyli 1237,20 zł netto. Każdego roku zgodnie z ustawą z 2002r. ma ono być zwiększane o minimum poziom inflacji. Tymczasem ceny w ostatnich miesiącach rosną bardzo wolno. 

Pierwsza propozycja przewidywała wzrost wynagrodzenia do poziomu 1731 zł brutto, czyli 1276 zł netto. To skrajnie najniższa z możliwych propozycji. Wg dzisiejszych doniesień Gazety Prawnej ma ono wynosić ostatecznie jednak 1750 zł brutto. Czy tak się faktycznie stanie dowiemy się jutro, czyli 10 czerwca.

Bez względu na kwotę zwiększenia najniższego wynagrodzenia rząd musi pamiętać, że w tej chwili minimalne wynagrodzenie otrzymuje aż 800 tys. Polaków. Może w końcu warto zmienić system naliczania podatków i składek szczególnie od tych wynagrodzeń? 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież