Przejdź do głównej treści

Franczyza w branży finansów i ubezpieczeń – co powinieneś wiedzieć?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Jedną z trudniejszych pod względem konkurencyjności branż jest branża finansów i ubezpieczeń. Na rynku funkcjonują firmy z wyrobionymi markami, działające w wielu krajach, przez co start pod własnym, indywidualnym szyldem jest skomplikowany.

Z tego powodu popularnym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest franczyza, którą oferują nawet najbardziej znane banki działające w całej Polsce. Zobacz, co powinieneś wiedzieć, jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do jednej z franczyz z sektora finansów i ubezpieczeń.

Jakiego wkładu własnego potrzebujesz?

Cechą charakterystyczną ofert franczyzy sieci działających w finansach i ubezpieczeniach jest dość duża różnorodność, a co za tym idzie, również różne wymagania w zakresie wkładu własnego franczyzobiorcy. Może on wynosić od zaledwie kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Przede wszystkim jest to zależne od tego, czy zdecydujesz się na działalność jako agent, czy też masz w planach otwarcie własnej, pełnoprawnej placówki. W pierwszym przypadku koszty będą minimalne, ponieważ pracę możesz wykonywać nawet zdalnie, z własnego domu i komputera. W drugim konieczne będzie znalezienie i dostosowanie, a także wyposażenie odpowiedniego lokalu. Szczegółów na ten temat należy szukać w ofertach poszczególnych sieci franczyzowych, które możesz znaleźć tutaj https://franczyzawpolsce.pl/baza-sieci/finanse-i-ubezpieczenia/.

Jakie wykształcenie jest potrzebne?

Niektóre osoby obawiają się wejścia do branży finansów i ubezpieczeń z powodu zbyt niskiego w ich mniemaniu lub niekierunkowego wykształcenia. W praktyce jednak nie jest to czynnik decydujący podczas rekrutacji franczyzobiorców. Możesz przekonać się o tym w ofertach sieci franczyzowych dostępnych na stronie https://franczyzawpolsce.pl/.

Poszczególne firmy w wymaganiach dla franczyzobiorców wymieniają np. minimum średnie wykształcenie. Studia kierunkowe lub inna forma edukacji, która w programie poruszała tematykę finansów czy bankowości może działać na Twoją korzyść i być dodatkowym czynnikiem zwiększającym szansę na wybór przez franczyzodawcę, lecz nie jest to kluczowe. Dużo większą uwagę rekruterzy zwracają na doświadczenie zawodowe i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, a także cechy osobowościowe. Wykształcony kierunkowo franczyzobiorca, lecz nieskłonny do dostosowania się do wytycznych i nauki może nie być tak skuteczny, jak franczyzobiorca bez wykształcenia w kierunku finansów, lecz chętny do poszerzania swojej wiedzy, aktywny na szkoleniach i gotowy do tworzenia oraz realizacji skutecznego biznesplanu. Większość franczyzodawców jest otwarta na współpracę, oferuje merytoryczne wsparcie i przeprowadzenie przez cały proces tworzenia własnej placówki przez osobę, która nie miała wcześniej styczności z branżą.

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to czas, w którym wiele firm obdarowuje swoich pracowników prezentami.
W listopadzie przedsiębiorcy złożyli ponad 1,3 mln wniosków o wakacje składkowe. W Wielkopolsce takich wniosków wpłynęło prawie 142 tys. Każdy uprawniony przedsiębiorca, który chciał skorzystać z tej formy wsparcia w grudniu tego roku, miał czas na złożenia wniosku do końca listopada.
Od 1 grudnia emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia niż dotychczas.
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią. Renta ta jest przeznaczone dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić okre...
Od 1 października rodzice złożyli blisko 317 tys. wniosków o świadczenia z programu Aktywny Rodzic, co objęło ponad 322 tys. dzieci. Z terenu Wielkopolski takich wniosków wpłynęło prawie 32 tys. Najpopularniejszym świadczeniem jest "Aktywnie w żłobku", dalej „Aktywni rodzice w pracy”, a najmniejs...
W ostatnich latach frankowicze, a więc osoby, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich, coraz częściej podejmują działania prawne mające na celu unieważnienie umowy kredytowej. Jednym z banków, który stał się celem takich działań, jest Bank Millenium. W związku z licznymi wyr...
Za bezpieczeństwo finansowe Polaków odpowiada rząd i wiele instytucji. Jedną z nich jest Narodowy Bank Polski. „Polityka pieniężna NBP pozwala elastycznie reagować na sytuacje kryzysowe” - stwierdził Artur Soboń, członek zarządu NBP podczas prelekcji pt. „Złoty, złoto, gotówka.