Skip to main content

W czym pomoże księgowa dla zatrudnionego na B2B?

Ostatnimi czasy, coraz bardziej popularną praktyką, staje się zatrudnianie pracownika w oparciu o umowę B2B. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. W takim modelu współpracy, to na podwładnym spoczywa obowiązek odprowadzania składek do ZUS i rozliczania się z urzędem skarbowym. Żeby przebiegało to sprawnie, warto podjąć współpracę z profesjonalną księgową.

Na czym polega zatrudnienie na B2B?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, mają jasno określone zadania, które są zobowiązani wykonywać na rzecz swojego pracodawcy. Jeżeli mowa natomiast o współpracy B2B, to jest ona nawiązana pomiędzy dwoma przedsiębiorcami, a jeden z nich świadczy usługi na rzecz drugiego. Tego typu praktyka, bardzo często stosowana jest w przypadku firm z branży IT, współpracujących m.in. z programistami. Żeby móc zawrzeć taką umowę, pracownik zobowiązany jest do założenia działalności gospodarczej i comiesięcznego wystawiania faktury na rzecz przedsiębiorstwa, z którym współpracuje. Posiadanie własnej firmy, to również konieczność prowadzenia ewidencji przychodów i kosztów oraz rozliczania się z urzędem skarbowym i ZUS. Księgowość dla programistów, uzależniona jest od rodzaju prowadzonej przez nich działalności. Najczęściej jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czyli prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów lub ryczałtu ewidencjonowanego. Programiści, mogą samodzielnie rozliczać się z US lub zlecić te działania biurowi rachunkowemu, oferującemu księgowość dla IT. Z przykładem takiej oferty, można zapoznać się tu: https://solidnaksiegowa.com/oferta/ksiegowosc-dla-programistow/, do czego zachęcamy.

Jakie obowiązki spoczywają na księgowej?

Podjęcie współpracy z profesjonalną księgową, to duże udogodnienie dla osoby, współpracującej w oparciu o umowę B2B. Pomimo, że księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej jest stosunkowo łatwa i można ją prowadzić samodzielnie, to wymaga ona bieżącego monitorowania zmian w przepisach prawa, a także poświęcania czasu na ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych, wyliczanie podatków i wysyłanie deklaracji do US i ZUS. Żeby móc w pełni skupić się na swoich obowiązkach służbowych, najlepiej powierzyć sprawy księgowe swojej firmy zewnętrznemu biurowi rachunkowemu, oferującemu księgowość dla samozatrudnionych. Przykładowa oferta takiej współpracy dostępna jest tu: https://solidnaksiegowa.com/oferta/ksiegowosc-jdg/. Zgodnie z umową księgowa, w sposób kompleksowy, zajmie się rachunkowością firmy swojego klienta, a on zyska pewność, że nad sprawami jego przedsiębiorstwa, sprawuje opiekę prawdziwy fachowiec w tej dziedzinie.

Jak wybrać odpowiednią księgową?

Na rynku swoją działalność prowadzi wiele biur rachunkowych. Jak zatem spośród tylu propozycji współpracy wyłonić tą najlepszą? Otóż trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy i zweryfikować, czy proponowana przez nią obsługa księgowa JDG, odpowiada danemu przedsiębiorcy. Warto także zwrócić uwagę na profesjonalizm biura rachunkowego, jego podejście do klienta, a także doświadczenie zawodowe. Jedną z polecanych firm, która cieszy się dużym uznaniem wśród szerokiego grona klientów, jest Solidna Księgowa, a jej oferta znajduje się tu https://solidnaksiegowa.com/. To niewątpliwie dobry wybór, który poskutkuje owocną współpracą. 

  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 3 osoby podejrzane o kierowanie grupą przestępczą i wyłudzanie podatku VAT.