Przejdź do głównej treści


Sprawdź ile wynosi twoje wynagrodzenie brutto - netto

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Chcesz poznać dokładny koszt składek związany z twoim zatrudnieniem? A może zależy ci na obliczeniu twojego wynagrodzenia netto. Niezależnie w jakim celu potrzebujesz takich informacji, możesz je zdobyć w bardzo prosty sposób, korzystając z kalkulatora wynagrodzeń brutto - netto.

 Chcesz poznać dokładny koszt składek związany z twoim zatrudnieniem? A może zależy ci na obliczeniu twojego wynagrodzenia netto. Niezależnie w jakim celu potrzebujesz takich informacji, możesz je zdobyć w bardzo prosty sposób, korzystając z kalkulatora wynagrodzeń brutto - netto. 

Kalkulator gwarantuje szybki dostęp do informacji, nie wymagając od ciebie żadnych wrażliwych danych. To zatem całkowicie bezpieczne, a co również istotne, bezpłatne narzędzie. Przekonaj się jak skorzystać z kalkulatora, a także jakich informacji możesz oczekiwać, decydując się na sprawdzenie swojego wynagrodzenia.

Kalkulator wynagrodzeń - najważniejsze informacje
Kalkulator  wynagrodzeń brutto netto na 17bankow.com wymaga podania kilku informacji, które umożliwią obliczenie pensji netto oraz wszystkich składek, jakie pobierane są w ramach ubezpieczeń społecznych oraz zaliczki podatkowej. Główną wartością, jaka będzie potrzebna, jest wynagrodzenie brutto. Zanim jednak wpiszesz wysokość swojej wypłaty, wybierz, na podstawie jakiej umowy jesteś zatrudniony, dzięki temu kalkulator będzie w stanie dokładnie obliczyć wszystkie koszty związane z zatrudnieniem.
Dodatkowo możesz zaznaczyć kilka opcji, które również mogą mieć wpływ na wysokość twoich dochodów netto. Mowa o zaznaczeniu czy pracujesz w miejscu zamieszkania, czy ponosisz autorskie koszty przychodu, czy rozliczasz się ze współmałżonkiem oraz, czy kalkulator ma brać pod uwagę w swoich obliczeniach kwotę wolną od podatku.

Czego dokładnie dowiesz się, korzystając z kalkulatora? Kalkulator pomoże ci bardzo szybko ustalić zarobki netto, ale także jaka kwota z twojej wypłaty pobierana jest w ramach zaliczki na podatek, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie emerytalne, rentowe, a także chorobowe. Dzięki temu będziesz mieć jasność, czemu kwota wynagrodzenia brutto tak bardzo różni się od pensji netto.

Szukając nowej pracy
Chcesz zmienić pracę i zależy ci na najlepszych warunkach finansowych? Bardzo często potencjalni pracodawcy informują wyłącznie o kwocie wynagrodzenia brutto. Warto zatem skorzystać z kalkulatora i mieć pewność, jaką kwotę będziesz w stanie zarobić w danej firmie na rękę.
Kalkulator wynagrodzeń brutto - netto może także przyjść ci z pomocą w ustaleniu, jaka forma umowy będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Pamiętaj, że zależnie od tego, czy podpiszesz umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło inaczej będą się prezentować wszystkie opłaty, jakie pobierane są w ramach ubezpieczeń społecznych. Jeśli zatem nie masz pewności, jakie zatrudnienie będzie dla ciebie najatrakcyjniejsze, to właśnie z pomocą kalkulatora szybko ustalisz wszystkie informacje, które mogą okazać się w tym pomocne. Warto zdawać sobie sprawę, że każdy rodzaj umowy ma swoje zalety oraz wady, zanim jednak podejmiesz decyzję, istotna jest świadomość, co możesz zyskać lub stracić.

Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…
Do końca lutego emeryci i renciści otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A lub informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego na formularzu PIT-11A.
Do końca lutego osoby, które w ubiegłym roku pobierały wcześniejszą emeryturę lub rentę oraz dorabiały do swojego świadczenia, powinny poinformować ZUS o dodatkowych przychodach. Dotyczy to między innymi wynagrodzeń z umowy o pracę, umowy zlecenia, a także przychodów z prowadzonej działalności gosp…
Jeszcze tylko do 31 stycznia osoby prowadzące działalność gospodarczą na mniejszą skalę mają możliwość zgłoszenia się do Małego ZUS plus. Pozwoli im to na opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne.