fbpx

Sprawdź ile wynosi twoje wynagrodzenie brutto - netto

Chcesz poznać dokładny koszt składek związany z twoim zatrudnieniem? A może zależy ci na obliczeniu twojego wynagrodzenia netto. Niezależnie w jakim celu potrzebujesz takich informacji, możesz je zdobyć w bardzo prosty sposób, korzystając z kalkulatora wynagrodzeń brutto - netto.

 Chcesz poznać dokładny koszt składek związany z twoim zatrudnieniem? A może zależy ci na obliczeniu twojego wynagrodzenia netto. Niezależnie w jakim celu potrzebujesz takich informacji, możesz je zdobyć w bardzo prosty sposób, korzystając z kalkulatora wynagrodzeń brutto - netto. 

Kalkulator gwarantuje szybki dostęp do informacji, nie wymagając od ciebie żadnych wrażliwych danych. To zatem całkowicie bezpieczne, a co również istotne, bezpłatne narzędzie. Przekonaj się jak skorzystać z kalkulatora, a także jakich informacji możesz oczekiwać, decydując się na sprawdzenie swojego wynagrodzenia.

Kalkulator wynagrodzeń - najważniejsze informacje
Kalkulator  wynagrodzeń brutto netto na 17bankow.com wymaga podania kilku informacji, które umożliwią obliczenie pensji netto oraz wszystkich składek, jakie pobierane są w ramach ubezpieczeń społecznych oraz zaliczki podatkowej. Główną wartością, jaka będzie potrzebna, jest wynagrodzenie brutto. Zanim jednak wpiszesz wysokość swojej wypłaty, wybierz, na podstawie jakiej umowy jesteś zatrudniony, dzięki temu kalkulator będzie w stanie dokładnie obliczyć wszystkie koszty związane z zatrudnieniem.
Dodatkowo możesz zaznaczyć kilka opcji, które również mogą mieć wpływ na wysokość twoich dochodów netto. Mowa o zaznaczeniu czy pracujesz w miejscu zamieszkania, czy ponosisz autorskie koszty przychodu, czy rozliczasz się ze współmałżonkiem oraz, czy kalkulator ma brać pod uwagę w swoich obliczeniach kwotę wolną od podatku.

Czego dokładnie dowiesz się, korzystając z kalkulatora? Kalkulator pomoże ci bardzo szybko ustalić zarobki netto, ale także jaka kwota z twojej wypłaty pobierana jest w ramach zaliczki na podatek, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie emerytalne, rentowe, a także chorobowe. Dzięki temu będziesz mieć jasność, czemu kwota wynagrodzenia brutto tak bardzo różni się od pensji netto.

Szukając nowej pracy
Chcesz zmienić pracę i zależy ci na najlepszych warunkach finansowych? Bardzo często potencjalni pracodawcy informują wyłącznie o kwocie wynagrodzenia brutto. Warto zatem skorzystać z kalkulatora i mieć pewność, jaką kwotę będziesz w stanie zarobić w danej firmie na rękę.
Kalkulator wynagrodzeń brutto - netto może także przyjść ci z pomocą w ustaleniu, jaka forma umowy będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Pamiętaj, że zależnie od tego, czy podpiszesz umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło inaczej będą się prezentować wszystkie opłaty, jakie pobierane są w ramach ubezpieczeń społecznych. Jeśli zatem nie masz pewności, jakie zatrudnienie będzie dla ciebie najatrakcyjniejsze, to właśnie z pomocą kalkulatora szybko ustalisz wszystkie informacje, które mogą okazać się w tym pomocne. Warto zdawać sobie sprawę, że każdy rodzaj umowy ma swoje zalety oraz wady, zanim jednak podejmiesz decyzję, istotna jest świadomość, co możesz zyskać lub stracić.