Skip to main content

Bądź rolnikiem z prawdziwego zdarzenia – inwestuj w gospodarstwo!

| tekst sponsorowany | Finanse

W rolnictwie, tak jak w każdym innym biznesie – bez inwestycji nie ma rozwoju, a bez rozwoju trudno mówić o pomnażaniu zysków. Każdy, kto uprawia ziemię, owoce lub hoduje zwierzęta, powinien myśleć o wszechstronnym poszerzaniu swoich możliwości, aby w przyszłości móc zyskiwać na tym jeszcze więcej. Inwestycje zaś trzeba sfinansować – najlepiej za pomocą korzystnego kredytu.

Kto powinien pomyśleć o kredycie?

Kredyt dla rolników jest produktem oferowanym nie tylko prężnie działającym, dużym gospodarstwom, ale również tym mniejszym. Rolnik, który na niewielkim obszarze uprawia ziemię i hoduje kilka zwierząt – głównie na własne potrzeby – powinien pomyśleć o poszerzeniu swojej działalności. Zyski wynikające z prowadzenia skromnego gospodarstwa nie są tak duże, aby można było traktować rolnictwo jako pełnowymiarowe zajęcie. Zima jest okresem, w którym wielu mniejszych rolników musi podejmować się innych prac zarobkowych poza gospodarstwem, aby wyżywić rodzinę. Inwestycja w rozwój gospodarstwa powinna mieć wymiar nie tylko finansowy, ale przede wszystkim praktyczny. Bez względu na areał czy liczbę sztuk zwierząt hodowlanych, rolnik jest silnie związany ze swoim gospodarstwem, w związku z czym nie ma pełnej swobody w podejmowaniu różnych działań życiowych czy zawodowych. Nawet jedna skromna świnia i ar ziemi wymagają doglądania i uprawiania przez cały rok, dzień po dniu. Dlatego korzystniej jest wziąć kredyt dla rolników i przekształcić skromne gospodarstwo w takie pracujące pełną parą, przy którym jest co niemiara roboty przez cały rok!

Kredyt na maszyny i środki do produkcji rolnej

Rolnik myślący o kredycie powinien zastanowić się nad planem przekształcenia swojego gospodarstwa. Wykupienie kilku hektarów ziemi dookoła od sąsiadów to poważna inwestycja, która może się szybko zwrócić. Wymaga ona jednak odpowiedniego zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej, by było czym obsiewać, a później co zbierać. Przy zwiększonych plonach niezbędne jest też zwiększenie wydajności prac polowych. Kredyt dla rolników powinien też wystarczyć na zakup maszyn rolniczych, które są szalenie kosztowne, ale niezbędne, by móc efektywnie obrabiać pole. Rodzaje kredytów zróżnicowane są najczęściej ze względu na ich przeznaczenie. Chcąc całkowicie powiększyć, unowocześnić lub przekształcić gospodarstwo, warto wziąć specjalny kredyt na ten cel z bardzo długim okresem kredytowania, nawet do 30 lat. W dobrze dobranej ofercie kredytowej rolnik nie ma ograniczeń co do skali oraz zakresu inwestycji, którą zaplanował – czyli może dowolnie gospodarować swoimi środkami, by uzyskać wymierne korzyści. Co ciekawe, banki oferują tak zwane „wakacje kredytowe”, które w przypadku rolników są niezwykle korzystnym rozwiązaniem, pomagającym łatwiej spłacić raty. W okresie zimowym, gdy pracy jest mniej, ale też brakuje przychodów z gospodarstwa, odroczenie rat na kilka miesięcy może stanowić dla rolnika ogromną ulgę w budżecie!

Chcąc uzyskiwać ze swojego gospodarstwa większe pieniądze, warto w nie zainwestować. Zakup środków rolniczych i maszyn oraz gruntów to dobry pomysł na to, by dodać sobie więcej pracy, ale też móc liczyć na o wiele większe przychody po zebranych plonach!

Ustawowego podniesienia wieku emerytalnego w Polsce nie będzie – zapowiadają politycy rządzącej koalicji. To według ekspertów oznacza jednak, że trzeba inaczej zachęcać kobiety po 60. i mężczyzn po 65. roku życia do pozostawania na rynku pracy.
  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...