fbpx

Bądź rolnikiem z prawdziwego zdarzenia – inwestuj w gospodarstwo!

W rolnictwie, tak jak w każdym innym biznesie – bez inwestycji nie ma rozwoju, a bez rozwoju trudno mówić o pomnażaniu zysków. Każdy, kto uprawia ziemię, owoce lub hoduje zwierzęta, powinien myśleć o wszechstronnym poszerzaniu swoich możliwości, aby w przyszłości móc zyskiwać na tym jeszcze więcej. Inwestycje zaś trzeba sfinansować – najlepiej za pomocą korzystnego kredytu.

Kto powinien pomyśleć o kredycie?

Kredyt dla rolników jest produktem oferowanym nie tylko prężnie działającym, dużym gospodarstwom, ale również tym mniejszym. Rolnik, który na niewielkim obszarze uprawia ziemię i hoduje kilka zwierząt – głównie na własne potrzeby – powinien pomyśleć o poszerzeniu swojej działalności. Zyski wynikające z prowadzenia skromnego gospodarstwa nie są tak duże, aby można było traktować rolnictwo jako pełnowymiarowe zajęcie. Zima jest okresem, w którym wielu mniejszych rolników musi podejmować się innych prac zarobkowych poza gospodarstwem, aby wyżywić rodzinę. Inwestycja w rozwój gospodarstwa powinna mieć wymiar nie tylko finansowy, ale przede wszystkim praktyczny. Bez względu na areał czy liczbę sztuk zwierząt hodowlanych, rolnik jest silnie związany ze swoim gospodarstwem, w związku z czym nie ma pełnej swobody w podejmowaniu różnych działań życiowych czy zawodowych. Nawet jedna skromna świnia i ar ziemi wymagają doglądania i uprawiania przez cały rok, dzień po dniu. Dlatego korzystniej jest wziąć kredyt dla rolników i przekształcić skromne gospodarstwo w takie pracujące pełną parą, przy którym jest co niemiara roboty przez cały rok!

Kredyt na maszyny i środki do produkcji rolnej

Rolnik myślący o kredycie powinien zastanowić się nad planem przekształcenia swojego gospodarstwa. Wykupienie kilku hektarów ziemi dookoła od sąsiadów to poważna inwestycja, która może się szybko zwrócić. Wymaga ona jednak odpowiedniego zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej, by było czym obsiewać, a później co zbierać. Przy zwiększonych plonach niezbędne jest też zwiększenie wydajności prac polowych. Kredyt dla rolników powinien też wystarczyć na zakup maszyn rolniczych, które są szalenie kosztowne, ale niezbędne, by móc efektywnie obrabiać pole. Rodzaje kredytów zróżnicowane są najczęściej ze względu na ich przeznaczenie. Chcąc całkowicie powiększyć, unowocześnić lub przekształcić gospodarstwo, warto wziąć specjalny kredyt na ten cel z bardzo długim okresem kredytowania, nawet do 30 lat. W dobrze dobranej ofercie kredytowej rolnik nie ma ograniczeń co do skali oraz zakresu inwestycji, którą zaplanował – czyli może dowolnie gospodarować swoimi środkami, by uzyskać wymierne korzyści. Co ciekawe, banki oferują tak zwane „wakacje kredytowe”, które w przypadku rolników są niezwykle korzystnym rozwiązaniem, pomagającym łatwiej spłacić raty. W okresie zimowym, gdy pracy jest mniej, ale też brakuje przychodów z gospodarstwa, odroczenie rat na kilka miesięcy może stanowić dla rolnika ogromną ulgę w budżecie!

Chcąc uzyskiwać ze swojego gospodarstwa większe pieniądze, warto w nie zainwestować. Zakup środków rolniczych i maszyn oraz gruntów to dobry pomysł na to, by dodać sobie więcej pracy, ale też móc liczyć na o wiele większe przychody po zebranych plonach!