Skip to main content

Jak znaleźć dobre fundusze inwestycyjne?

| tekst sponsorowany | Finanse

Fundusze inwestycyjne to atrakcyjna propozycja dla osób, które chciałyby zacząć pomnażać posiadane oszczędności. Jak znaleźć dobre fundusze inwestycyjne?

Fundusz inwestycyjny jest formą inwestowania wspólnego, która polega na lokowaniu środków wpłaconych przez uczestników tego funduszu. Fundusze mogą być zarówno otwarte (o dowolnej liczbie tytułów uczestnictwa), jak również zamknięte (o stałej liczbie tytułów uczestnictwa). 

Najczęściej fundusze inwestują w rynek akcji albo obligacji, ale również pieniądze mogą być lokowane w nieruchomości, kruszce, waluty, mogą służyć jako wsparcie rozwijających się biznesów. 

Aktualnie w Polsce do wyboru mamy kilkaset różnych rodzajów funduszy inwestycyjnych. Jak zatem wybrać ten najlepszy? 

Fundusze inwestycyjne – określ swój cel

Jeżeli chcemy zacząć inwestować w fundusze, powinniśmy przede wszystkim określić swój cel. Czy zależy nam na jak najwyższych zyskach – także kosztem straty oszczędności? A może wolimy stabilny wzrost obarczony mniejszym niebezpieczeństwem? 

Właśnie dlatego przy doborze funduszy inwestycyjnych warto kierować się przede wszystkim ryzykiem, które możemy ponieść. Decydując się na bardziej agresywne fundusze, musimy pamiętać o tym, że ryzyko utraty pieniędzy będzie większe. Niemniej jednak także istnieje ono przy funduszach stabilnych – fundusz nie jest lokatą, dlatego alokowane środki nie podlegają wtedy takiej samej ochronie. 

Fundusze inwestycyjne mogą być również dobrym sposobem dywersyfikacji ryzyka. Można dobrać różne fundusze, aby zmniejszyć ryzyko w jednym typie inwestycji. 

Nie wiesz, jaki fundusz wybrać? Skorzystaj z pomocy ekspertów

Dobór odpowiedniego funduszu inwestycyjnego może być problematyczny dla początkujących inwestorów. Właśnie dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy fachowców w tej dziedzinie. 

Vienna Life to kompleksowe usługi w zakresie w doradztwa inwestycyjnego. Eksperci firmy Vienna Life pomagają swoim klientom w znalezieniu najkorzystniejszych dla nich form inwestycji, które pomogą im w pomnożeniu posiadanych środków.

Jak rozliczyć w Polsce emeryturę zagraniczna z USA?

Rozliczenie emerytury zagranicznej w Polsce jest procesem, który wymaga od emerytów i rencistów dokładnego zrozumienia obowiązujących przepisów oraz procedur. Dotyczy to w szczególności emerytur pochodzących z USA, krajów z którym Polska ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Pon...

Powtarzające się świadczenia niepieniężne - Nowa rzeczywistość dla spółek z o.o.

Współczesny rynek biznesowy stawia przed przedsiębiorcami szereg wyzwań, wymagając elastyczności i innowacyjnych podejść w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Od marca emerytury i renty uległy zmianie

Od 1 marca nastąpiła waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Została ona przeprowadzana z urzędu. Świadczenia wzrosły o 12,12 procenta.

Pożyczki online w sytuacjach kryzysowych

Awaria sprzętu, wypadek, problemy ze zdrowiem. Sytuacja kryzysowa skutkująca nagłą potrzebą finansową może przytrafić się każdemu. W takich chwilach pożyczki online stają się dla wielu osób jedyną dostępną opcją na szybkie finansowanie. Zanim jednak sam zdecydujesz się na to rozwiązanie, sprawdź,...

ZUS o świadczeniu wspierającym: najpierw decyzja wojewódzkiego zespołu, potem wypłata

1 stycznia 2024 r. wejdą w życie przepisy, które wprowadzają świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. Przyznawać i wypłacać świadczenie będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale dopiero po wydaniu przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności decyzji o ustaleniu pozio...

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Rosnąca liczba biur rachunkowych, zwłaszcza w większych aglomeracjach, takich jak Warszawa, otwiera przed przedsiębiorcami szeroką gamę możliwości wyboru oferty dopasowanej do ich potrzeb. Jednakże zwiększona liczba opcji może jednocześnie sprawić, że dokonanie ostatecznej decyzji staje się bardz...

Dolar australijski: Piękno i siła na Pacyfiku

Dolar Australijski (AUD) stanowi jedną z istotnych walut w regionie Azji i Pacyfiku. Jego unikalna historia, różnorodne zastosowania oraz wpływ na gospodarkę Australii sprawiają, że jest przedmiotem zainteresowania inwestorów i obserwatorów rynku finansowego na całym świecie.