fbpx

Jak znaleźć dobre fundusze inwestycyjne?

Fundusze inwestycyjne to atrakcyjna propozycja dla osób, które chciałyby zacząć pomnażać posiadane oszczędności. Jak znaleźć dobre fundusze inwestycyjne?

Fundusz inwestycyjny jest formą inwestowania wspólnego, która polega na lokowaniu środków wpłaconych przez uczestników tego funduszu. Fundusze mogą być zarówno otwarte (o dowolnej liczbie tytułów uczestnictwa), jak również zamknięte (o stałej liczbie tytułów uczestnictwa). 

Najczęściej fundusze inwestują w rynek akcji albo obligacji, ale również pieniądze mogą być lokowane w nieruchomości, kruszce, waluty, mogą służyć jako wsparcie rozwijających się biznesów. 

Aktualnie w Polsce do wyboru mamy kilkaset różnych rodzajów funduszy inwestycyjnych. Jak zatem wybrać ten najlepszy? 

Fundusze inwestycyjne – określ swój cel

Jeżeli chcemy zacząć inwestować w fundusze, powinniśmy przede wszystkim określić swój cel. Czy zależy nam na jak najwyższych zyskach – także kosztem straty oszczędności? A może wolimy stabilny wzrost obarczony mniejszym niebezpieczeństwem? 

Właśnie dlatego przy doborze funduszy inwestycyjnych warto kierować się przede wszystkim ryzykiem, które możemy ponieść. Decydując się na bardziej agresywne fundusze, musimy pamiętać o tym, że ryzyko utraty pieniędzy będzie większe. Niemniej jednak także istnieje ono przy funduszach stabilnych – fundusz nie jest lokatą, dlatego alokowane środki nie podlegają wtedy takiej samej ochronie. 

Fundusze inwestycyjne mogą być również dobrym sposobem dywersyfikacji ryzyka. Można dobrać różne fundusze, aby zmniejszyć ryzyko w jednym typie inwestycji. 

Nie wiesz, jaki fundusz wybrać? Skorzystaj z pomocy ekspertów

Dobór odpowiedniego funduszu inwestycyjnego może być problematyczny dla początkujących inwestorów. Właśnie dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy fachowców w tej dziedzinie. 

Vienna Life to kompleksowe usługi w zakresie w doradztwa inwestycyjnego. Eksperci firmy Vienna Life pomagają swoim klientom w znalezieniu najkorzystniejszych dla nich form inwestycji, które pomogą im w pomnożeniu posiadanych środków.