fbpx

Kredyt na zakup samochodu – jaki wybrać?

Planujesz zakup samochodu na kredyt? Zanim złożysz wniosek sprawdź, jaka forma finansowania będzie dla Ciebie odpowiednia. Nie musisz bowiem korzystać wyłącznie z typowego kredytu samochodowego. Poznaj alternatywne rozwiązanie.

Zakup samochodu na kredyt to bardzo częsta opcja. Nie ma się czemu dziwić – dzięki nim można cieszyć się nowym pojazdem bez ryzyka zachwiania płynności finansowej. Na korzyść przemawia bowiem możliwość rozłożenia całego zobowiązania na miesięczne raty. Zaś długi okres kredytowania – nawet kilka lat – sprawia, że raty są dostosowane do możliwości finansowych.

Kredyt samochodowy – za i przeciw

Jedną z opcji pozwalającą na sfinansowanie zakupu pojazdu jest kredyt samochodowy. To produkt bankowy, którego istotą jest możliwość przeznaczenia środków na konkretny model auta.

Cechą charakterystyczną dla tego kredytu jest to, iż współwłaścicielem pojazdu pozostaje bank. Dopiero po spłacie zobowiązania pełnoprawnym i jedynym właścicielem staje się kredytobiorca.

Zaletą kredytu samochodowego są atrakcyjne koszty. Wysokość miesięcznej raty można poznać, korzystając z kalkulatora dostępnego na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/.

Kredyt gotówkowy – czy to się opłaca?

Alternatywą dla kredytu samochodowego jest kredyt gotówkowy. To produkt, dzięki któremu można sfinansować dowolny pojazd, a także część pieniędzy przeznaczyć na dowolny cel – niekoniecznie związany z autem.

Minusem kredytu gotówkowego jest wyższy koszt zobowiązania. Niemniej jednak można znaleźć atrakcyjne oferty – dowiesz się tego z poradnika dostępnego na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/najlepszy-kredyt-gotowkowy-10000/.

Szukasz kredytu? Porównaj dostępne oferty

Niezależnie od tego, czy wybierasz kredyt samochodowy, czy kredyt gotówkowy, porównaj dostępne oferty. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych przez cały okres kredytowania.

Wybierając kredyt na zakup samochodu, zwróć uwagę na takie aspekty jak:

  • całkowity koszt zobowiązania do spłaty – sprawdź RRSO,
  • maksymalna kwota kredytu,
  • okres kredytowania,
  • wymagane dokumenty,
  • możliwość sfinansowania aut używanych,
  • szybkość ścieżki kredytowej.

Warto także uwzględnić dodatkowe wymagania, np. konieczność założenia rachunku osobistego lub uruchomienia karty kredytowej itp. Im więcej parametrów porównasz, tym kredyt na zakup pojazdu będzie lepiej dopasowany do potrzeb i oczekiwań.

undefined