Skip to main content

Leasing a zdolność kredytowa - wszystko co musisz wiedzieć

| tekst sponsorowany | Finanse

Jedną z głównych zalet leasingu, jako formy finansowania nowych inwestycji do firmy, jest możliwość otrzymania wsparcia nawet kilka godzin po rejestracji działalności gospodarczej. Oznacza to, że w odróżnieniu od tradycyjnych kredytów bankowych, w przypadku leasingu nie jest wymagana od nas żadna zdolność kredytowa, która bardzo często staje na przeszkodzie otrzymania przez przedsiębiorcę finansowania na rozwój biznesu.

Leasing. Z czym to się je?

Leasing pojazdów do firmy już od kilku lat bardzo dzielnie walczy z tradycyjnymi kredytami bankowymi i ułatwia właścicielom firm otrzymanie finansowania na rozwój własnego biznesu. Często bez zewnętrznej pomocy, przedsiębiorcy nie są w stanie pokryć kosztów zakupu nie tylko pojazdów, ale również niezbędnych maszyn czy sprzętu komputerowego. Co sprawia, że leasing pojazdów firmowych jest aż tak popularny? Przede wszystkim proste i zrozumiałe procedury otrzymania wsparcia, a także brak wygórowanych wymogów.

Większość renomowanych firm leasingowych decyduje się na przyznanie finansowania działalności, która dopiero wchodzi na rynek. To rozwiązanie niespotykane w przypadku wsparcia ze strony banków. Kredyt na pojazdy do firmy, zwłaszcza dla świeżo upieczonego biznesu, jest praktycznie nieosiągalny. Skoro zdolność kredytowa nie jest potrzebna, aby otrzymać leasing pojazdów firmowych to, na jakie czynniki zwraca uwagę leasingodawca? Przede wszystkim na rodzaj prowadzonego biznesu, wartość finansowanego produktu i perspektywy, które czekają przedsiębiorcę. Leasingodawcy z ugruntowaną pozycją na rynku proponują swoim klientom zarówno atrakcyjny kredyt, jak i leasing, a takie rozwiązanie dostępne jest na stronie internetowej https://klf24.pl/finansowanie/kredyt-i-leasing.

Czy zawsze procedury są łaskawe?

Leasing leasingowi nie jest równy. Może zdarzyć się sytuacja, w której początkujący przedsiębiorca nie uzyska satysfakcjonującego go wsparcia finansowego od leasingodawcy. Firma, działając przede wszystkim z myślą o zabezpieczeniu własnego biznesu, może zażądać od właściciela biznesu wykazu obrotu i dochodów działalności z ostatniego okresu. Jeśli raporty nie są dla nas korzystne, sprawę załatwi poręczenie finansowej innej firmy. Nie bez znaczenia są inne zobowiązania wobec wierzycieli. Niespłacone długi w firmie mogą stać się barierą nie do przeskoczenia w procedurze ubiegania się o leasing samochodowy.

Wpływ leasingu na zdolność kredytową

Nie od dziś wiadomo, że rozbijanie zakupów na raty bądź pobieranie drobnych pożyczek bankowych wpływa pozytywnie na zdolność kredytową osoby lub firmy. Skoro leasing to swego rodzaju zakup ratalny, to czy on również pozytywnie odciśnie się na naszej historii? W przypadku leasingu operacyjnego, a to najpopularniejsza forma finansowania, niestety nie. Dlaczego? Właścicielem przedmiotu umowy leasingu operacyjnego pozostaje leasingodawca. To on dokonuje odpisów amortyzacyjnych, natomiast dla przedsiębiorcy każda rata leasingu i opłata początkowa pozostaje kosztem uzyskania przychodu. Leasingowany przedmiot nie jest wpisany po stronie środków trwałych, więc zobowiązania finansowe wobec niego stają się zmniejszeniem dochodu działalności, a jego wysokość w przypadku kredytów bankowych jest jedną z najbardziej priorytetowych spraw.

Sytuacja nieco korzystniej wygląda w przypadku leasingu finansowego, gdzie przedsiębiorca jest w stanie wykazać finansowanie w księgach firmy. To jednak zdecydowanie mniej popularna forma finansowania pojazdów ze względu na konieczność zapłacenia wysokiej wpłaty własnej, którą bardzo często nie dysponują dopiero założone działalności gospodarcze.

 

 

Ustawowego podniesienia wieku emerytalnego w Polsce nie będzie – zapowiadają politycy rządzącej koalicji. To według ekspertów oznacza jednak, że trzeba inaczej zachęcać kobiety po 60. i mężczyzn po 65. roku życia do pozostawania na rynku pracy.
  W tym roku „czternastka” będzie wypłacona we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej, bo pod koniec sierpnia.
Osiem organizacji zrzeszających jednostki samorządu terytorialnego (JST) różnych szczebli zgłosiło postulaty zmian do projektu nowej ustawy o dochodach samorządów, który Ministerstwo Finansów zaprezentowało kilka tygodni temu.
„Aktywny rodzic” to nowy program, który pomoże rodzicom godzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Ruszy 1 października. Od tej daty opiekunowie będą mogli składać wnioski o jedno z trzech nowych świadczeń.
Lokaty bankowe od lat stanowią popularny sposób na lokowanie oszczędności. Choć oferują one pewne korzyści, mają również swoje wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ulokowaniu środków na takiej inwestycji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady lokat bankowych.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. 
Inwestorzy aktywni na rynkach kruszców na bieżąco śledzą sytuację związaną z aktualnymi kursami oraz zmianami zachodzącymi w skali globalnej, które bezpośrednio przekładają się na ceny produktów inwestycyjnych. Źródłem, które dostarcza danych na ten temat, są raporty przygotowywane przez Światową...