Przejdź do głównej treści

Odznaczenia dla Policjantów

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

fot. KPP ObornikiW Starostwie Powiatowym w Obornikach zostały uroczyście wręczone medale policjantom, którzy ze względu na obowiązki służbowe nie mogli ich wcześniej otrzymać. Medale wręczali Komendant Powiatowy Policji w Obornikach insp. mgr Wojciech Spychała, Starosta Obornicki Adam Olejnik, Wicestarosta Obornicki Andrzej Okpisz, Członek Zarządu Powiatu Gustaw Wańkowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gruszczyński.

Medale otrzymali:

  • Medal Złoty Za Długoletnią Służbę i Brązowy Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Obornikach  mł. insp. Wiesław Ptaszyński.
  • Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę otrzymał asp. sztab. Edmund Wegner.

Policjanci usłyszeli podziękowania za dobrą pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu obornickiego. Ponadto podkreślone zostało, że służba w Policji jest trudna i wymaga wielkiego poświęcenia.

Wraz z wakacjami powracają znane scenariusze – zdjęcia dzieci z plaży, znad jeziora, z lodami w ręku czy podczas zabawy na podwórku. 
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali dwóch 16-letnich sprawców rozboju, do którego doszło w tunelu pieszo-rowerowym na ul. 3 Maja w Obornikach. Młodzi napastnicy pobili 20-latka i ukradli mu telefon o wartości 1000 zł. O losie nastolatków zadecyduje sąd rodzinny.
W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2025 roku, około godziny 2:15, na rondzie Jana Melzera w Rogoźnie doszło do niebezpiecznej kolizji drogowej.
Aktualizacja 21:57 - 02.08.2025-  KPP w Obornikach informuje o odnalezieniu mężczyzny. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.
Policjanci z Komisariatu w Rogoźnie zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, podejrzanego o brutalny rozbój. Mężczyzna usłyszał aż cztery zarzuty, a decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.
16 lipca 2025 r. o godzinie 19:07 do stanowiska kierowania PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Lulin.
Z dniem 16 lipca 2025 r. flota Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wzbogaci się o specjalistyczny pojazd typu UTV marki Polaris, model RZR TRAIL S 1000.