Skip to main content

Oborniccy policjanci w XIX finale WOŚP

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

fot. KPP Oborniki9 stycznia oborniccy policjanci zaangażowali się w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas trwania XIX Finału WOŚP. Oprócz patrolowania miejsc gdzie odbywały się zbiórki pieniędzy policjanci aktywnie uczestniczyli w prowadzonej w OCS w Obornikach licytacji na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Bezpieczeństwa w trakcie XIX Finału WOŚP na terenie naszego powiatu przez cały dzień strzegli policjanci. Nie odnotowano żadnych zdarzeń, które zakłóciły by zbiórkę pieniędzy. Ponadto funkcjonariusze aktywnie uczestniczyli również w prowadzonej na rzecz orkiestry licytacji. W tym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przekazali maskotki PYRKA oraz Kalendarze na rok 2011 „Młodzież Mówi Stop Uzależnieniom”, które zostały wydane wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach przeprowadzonego konkursu plastycznego.

Maskotki PYRKA zostały wylicytowane na ogólną kwotę 400zł, natomiast kalendarze z osobistą dedykacją od Burmistrza Obornik oraz Obornickiego Starosty osiągnęły ceny 150zł i 120zł.

żródło KPP Oborniki

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.