Skip to main content

Jak zabezpieczyć swój dom przed nieproszonymi gośćmi?

 

Włamania do domów jednorodzinnych to prawdziwa plaga, zwłaszcza w okresie letnim oraz urlopowym, kiedy wiele osób pozostawia swoje mienie na kilka dni. Eksperci sugerują, by pomyśleć o bezpieczeństwie już na etapie wyboru miejsca pod dom. Najbardziej narażone na włamanie są bowiem posesje wybudowane na odludziu, z kilkoma drogami dojazdowymi, otoczone gęstym szpalerem drzew i krzewów. Znacznie większe wyzwanie dla włamywaczy stanowią domy znajdujące się tuż przy asfaltowej drodze, położone pośród innych zamieszkanych domów. Podejmując decyzję o budowie lub przeprowadzce warto sprawdzić czy w wybranym przez nas miejscu dochodzi do przestępstw, jak oświetlona jest droga oraz co konkretnie znajduje się na zapleczu działki. Dobrą informację stanowi fakt, że technologia stale idzie do przodu, umożliwiając właścicielom posesji zabezpieczenie się przed ewentualną wizytą nieproszonych gości.

 Metody na złodzieja – możliwości zapewnienia bezpieczeństwa na posesji

Pierwszym systemem zabezpieczającym posesję jest ogrodzenie. To właśnie ono oddziela nasz dom od reszty, wyznaczając granice przestrzeni prywatnej; dobrze przemyślane ogrodzenie to również pierwsza zapora, jaką musi pokonać złodziej. Pozwala ono w wyeliminowaniu drobniejszych włamywaczy, a także tych mniej zdeterminowanych. Projektując ogrodzenie należy znaleźć balans pomiędzy prywatnością a transparentnością. Doskonałym rozwiązaniem jest ogrodzenie metalowe, które częściowo zakrywa widok na posesję, a jednocześnie daje możliwość uchwycenia kamerom monitoringu kręcących się w pobliżu intruzów. Projektując ogrodzenie nie powinno się zapomnieć o montażu wideodomofonu – sprzęt ten jest obecnie nieodłącznym elementem większości domów jednorodzinnych. Na stronie firmy 5Tech, będącej producentem wideodomofonów możemy zobaczyć szereg innowacyjnych modeli, które umożliwiają właścicielom stałe monitorowanie swojej posesji, nawet podczas nieobecności. Co więcej, niektóre modele wideodomofonów wyposażone są w funkcję nagrywania obrazu, dzięki czemu właściciele posesji mogą sprawdzić, kto próbował wejść na teren, podczas ich nieobecności.

 Wskazówki, dzięki którym zabezpieczysz dom na czas urlopu

Wybierasz się na wakacje, jednak sen z powiek spędza ci wizja pozostawienia swojego domu bez opieki? Nie musisz się martwić – współczesna technologia daje właścicielom domów masę rozwiązań, które mogą zastosować na swojej posesji, w ten sposób chroniąc dom przed złodziejami. Dobrym wyjściem jest zainstalowanie sprawnej i dobrze działającej instalacji alarmowej, która sprawdzi się zwłaszcza właścicielom domów jednorodzinnych położonych na oddzielnych ogrodzonych działkach, gdzie trudno o sąsiedzki monitoring. Posiadając instalację alarmową w swoim domu, przed wyjazdem powinno się sprawdzić sprawność systemu alarmowego. Wyładowany akumulator w centralce czy uszkodzona czujka mogą spowodować, że nie będzie on działał prawidłowo, a w razie włamania system nie zadziała zgodnie z oczekiwaniami. Ze statystyk wynika, że blisko 80% włamań dokonywanych przez złodziei rozpoczyna się od wejścia przez okna. Warto zwrócić na to uwagę, wyposażając je w dobry system antywyważeniowy lub zainstalować rolety antywłamaniowe.

 

 

Oborniccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które były poszukiwane do odbycia wcześniej zasądzonej kary oraz 1 osobę do ustalenia miejsca pobytu.
Do tragedii doszło w Poznaniu, podczas akcji gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Dwóch strażaków zginęło w chwili wybuchu, znajdowali się oni w najniższej kondygnacji budynku.
W Zawadach piorun uderzył w budynek mieszkalny. Obyło się bez dużych strat.
Oborniccy policjanci z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania 29-latniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.
Zastrzeżenie numeru PESEL staje się w obecnej chwili jednym z najważniejszych zasad bezpieczeństwa swojej tożsamości! Warto go mieć na stałe zastrzeżony, ale trzeba pamiętać o konsekwencjach!
Oborniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie 2 auta.
Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca.